فرهادیان: هدف از حضور در تورنمنت بلغارستان ارزیابی تکواندوکاران بود

تهران- ایرنا- رییس سازمان تیم‌های ملی تکواندو، گفت: هدف از حضور هوگوپوشان در تورنمنت و اردوی بلغارستان، بالا بردن سطح انگیزشی و روحی ورزشکاران بود و نگاه چندانی به مدال آوری نداشتیم.

«آرش فرهادیان» روز سه شنبه در گفت‌وگو با ایرنا در خصوص حضور تیم مردان کشورمان در تورنمنت بلغارستان، اظهار داشت: شرایط کرونا در یک‌سال اخیر موجب شد تا ملی‌پوشان از فعالیت‌های رقابتی در سطح بین‌المللی دور باشند.

وی افزود: به همین دلیل پس از هماهنگی با کادر فنی تصمیم بر این شد تا آنها را برای بالا بردن سطح انگیزشی و روحی و همچنین آمادگی بدنی به تورنمنتی بین‌المللی و همچنین اردوی مشترک اعزام کنیم.

فرهادیان تصریح کرد: اردوی با تیم ملی بلغارستان در تهران داشتیم و با هماهنگی به وجود آمده تیم مردان ایران با پنج ورزشکار در تورنمنت صوفیه شرکت کرد و به ۲ مدال طلا دست یافت.

رییس سازمان تیم‌های ملی عنوان کرد: سطح فنی تورنمنت صوفیه بسیار بالا بود و تکواندوکاران قدرتمندی در آن شرکت کرده بودند. البته هدف ما کسب عنوان و مقام نبود و برای آمادگی و ارزیابی هوگوپوشان توسط کادر فنی، نفرات به این مسابقات اعزام شدند.

وی گفت: امروز نیز ملی‌پوشان تکواندوی ایران وارد شهر وارنا شدند تا اردوی مشترکی با تیم ملی بلغارستان و یک یا دو تیم دیگر داشته باشند. این اردو به مدت هشت روز ادامه خواهد داشت. این اردوی در کمپی که دارای موقعیتی ایده‌آل و در در ارتفاع است برگزار می‌شود. پس از بازگشت تیم ایران، بازیکنان مدتی استراحت می کنند و دوباره از هفتم فروردین ماه تمرینات را پیگیری‌ می‌کنند.

وی در خصوص مبارزه نکردن «میرهاشم حسینی» در تورنمنت بلغارستان، توضیح داد: باید در این شرایط از تکواندوکاران به خوبی مراقبت کنیم. در این شرایط کادر فنی تشخیص داد که میرهاشم روی شیاپچانگ نرود.

هشتمین دوره تورنمنت بین المللی تکواندوی بلغارستان در رده سنی بزرگسالان و گروه مردان و زنان با حضور ۳۹۰ تکواندوکار، روز یکشنبه برگزار شد.

حسین لطفی، سروش احمدی، امیرمحمد بخشی، مهران برخورداری و سجاد مردانی به عنوان نمایندگان ایران در این مسابقات به مصاف رقبای خود رفتند.

در پایان این رقابت‌ها، تیم ملی تکواندو ایران که توسط حسین لطفی و امیرمحمد بخشی موفق به کسب ۲ مدال طلا شد با ۲۴۰ امتیاز در مجموع مردان و زنان توانست عنوان سومی را بدست آورد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha