استاندار سمنان: تقویت نظارت‌ها لازمه حفظ آرامش بازار است

سمنان- ایرنا- استاندار سمنان گفت: ذخایر استان در زمینه کالای اساسی گوشت مرغ و گوشت قرمز مطلوب است و کمبودی وجود ندارد و باید نظارت‌ها برای حفظ آرامش و ثبات بازار استان افزایش یابد.

به گزارش ایرنا، علیرضا آشناگر روز سه‌شنبه در جلسه مشترک ستاد تنظیم بازار و رصد نارضایتی‌های عمومی استان سمنان در سالن مدریت بحران استانداری ابراز داشت: نظارت بر شبکه توزیع کالا در استان سمنان با همکاری دستگاه‌های نظارتی و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت با جدیت بیش از پیش دنبال شود.

وی اضافه کرد: میوه شب عید نیز به میزان کافی خریداری و تامین شده و به زودی زمان توزیع آن در بازار استان سمنان اعلام می‌شود.

وی ادامه داد: مرغ مورد نیاز مردم در این روزها بیش از مصرف عمومی در گذشته است و  روزانه حدود ۶۰ تن گوشت مرغ در بازار استان سمنان عرضه می‌شود که نسبت به روزهای گذشته ۲ برابر شده است.

آشناگر تصریح کرد: ۱۰ تن گوشت مرغ نیز برای نیاز دستگاه‌های اجرایی استان سمنان تامین شده تا در حفظ آرامش بازار کمک کند.

وی یادآور شد: در زمینه نظارت بر قیمت و تامین گوشت مرغ برای حفظ آرامش بازار در استان سمنان تصمیم‌های خوبی گرفته شده که کمک‌کننده است.

وی با بیان اینکه سمنان جزو معدود استان‌های کشور است که گوشت مرغ به نرخ تنظیم بازار عرضه می‌شود، افزود: برای اطمینان از دوام قیمت‌ها نظارت‌ها باید تقویت شود.

استاندار سمنان با اشاره به گزارش‌ها در زمینه کمبود شکر در بازار، بیان کرد: مقرر شد بخشی از ذخایر شکر برای تنظیم بازار و رفع کمبود توزیع شود .

استاندار سمنان اظهار داشت: مردم توقع دارند نظارت بر بازار عرضه و تقاضا در بخش‌های مختلف افزایش یابد و باید خیال مردم از انجام فعالیت اصولی شبکه توزیع کالاهای راهبردی و غیرراهبردی آسوده باشد.

وی تاکید کرد: با متخلفان و سوءاستفاده کنندگان از شرایط تحریم و فشارهای خارجی که به کمبود و یا گرانی کالاها دامن می زنند باید برخورد جدی شود.

 وی با بیان اینکه نظارت از محل کشتارگاه‌های مرغ تا تحویل به دست مردم با دقت بیشتری انجام شود، اضافه کرد: بازرسی ها از محل کشتارگاه مرغ تا توزیع به گونه ای باشد تا مطمئن شویم گوشت مرغ به دست مردم می رسد.

استاندار سمنان گفت: برگزاری جلسات مشترک تنظیم بازار و رصد نارضایتی‌های عمومی برای افزایش هماهنگی دستگاه های اجرایی، نظارتی ،امنیتی و انتظامی برای برخورد با هرگونه تخلف در احتکار یا گران فروشی کالاهای اساسی ضروری است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =