۱۹ اسفند ۱۳۹۹،‏ ۱۲:۱۸
کد خبرنگار: 2100
کد خبر: 84257924
۰ نفر

برچسب‌ها

طلاب فارس ۱۲هزار بسته معیشتی میان نیازمندان توزیع کردند
عکس تزیینی است

شیراز- ایرنا- مدیر حوزه علمیه منصوریه شیراز اعلام کرد: طلاب فارس از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون ۱۲هزار بسته معیشتی و ۶۰هزار پرس غذای گرم میان نیازمندان توزیع کردند.

به گزارش ایرنا، حجت‌الاسلام حمیدرضا حدائق سه‌شنبه در دیدار با مسئول ستاد بحران حوزه های علمیه کشور با اشاره به فعالیت‌های جهادی قرارگاه عمار اظهار کرد: طلاب جهادی مدرسه علمیه منصوریه شیراز قرارگاه عمار در سال ۱۳۹۳ راه اندازی شد.

وی افزود: این قرارگاه جهادی با شیوع بیماری کرونا به‌منظور لبیک به فرمایش مقام معظم رهبری در خصوص مواسات و همدلی، ۸۵۰ میلیون تومان کمک نقدی، تبلت دانش‌آموزی، توزیع ۶۰هزار پرس غذای گرم و آرد را در دستور کار قرار داد.

حدائق ادامه داد: طلاب این قرارگاه همچنان در بخش ضدعفونی، تدفین و تغسیل اموات کرونایی و همیار بیمار در بیمارستان‌ها مشغول فعالیت هستند.

مدیر حوزه علمیه منصوریه شیراز ابراز کرد: باید برای استفاده از ظرفیت طلاب جهادی راهکار مناسبی در نظر گرفت؛ افزون بر این ضروری است امکاناتی برای طلاب در بیمارستان‌ها در نظر گرفته شود و سلامت آنان با توجه به حضور فی‌سبیل‌الله آنان برای کمک‌رسانی مد نظر باشد.

مسئول قرارگاه عمار منصوریه عنوان کرد: طلاب این قرارگاه در کنار توزیع بسته‌های معیشتی کار تبلیغی نیز انجام می دهند و حتی در جریان زلزله شهرستان سی‌سخت استان کهگیلویه و بویراحمد ۳۵ نفر از آنان به منطقه اعزام شدند تا در توزیع بسته‌های معیشتی، سرکشی از خانواده‌های آسیب‌دیده و طبخ غذا مشارکت کنند.

همچنین حجت الاسلام مجید ایمنی، مسئول قرارگاه جهادی حوزه علمیه فارس با اشاره به فعالیت های کلیدی طلاب جهادی بیان کرد: یکی از فرصت‌سازی‌های بیماری کرونا شبکه‌سازی حدود ۸۰ گروه جهادی بوده است؛ همچنین در رابطه با کمک‌های مومنانه نیز تعداد بسته‌های معیشتی ثبت‌شده در استان فارس بیشتر از دیگر استان‌های کشور است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =