خواسته‌های کف جامعه با رسانه‌ مطالبه‌گر قابل پیگیری است

اراک - ایرنا - معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان مرکزی گفت: پاسخگویی و پیگیری خواسته‌های کف جامعه با رسانه‌های متعهد و مطالبه‌گر و دلسوز به مسایل اجتماعی و فرهنگی امکان‌پذیر است.


«محسن خیرمند» روز سه‌شنبه در نشست هم‌اندیشی نخبگان در اجرای دستورالعمل نحوه مشارکت‌های مردمی، افزود: نقش کلیدی رسانه‌ها در مقابل رخدادها و اتفاقاتی که در بستر جامعه رخ می‌دهد بر کسی پوشیده نیست و در این میان نشریات و رسانه‌های محلی که جزیی از ارکان اطلاع‌رسانی ملی به حساب می‌آیند، با نگاهی بومی و محلی می‌توانند بر اتفاقات تاثیرگذاری بیشتری داشته باشند.

وی اطلاع‌رسانی بهنگام را یکی از راهکارهای جذب هر چه بیشتر مخاطب عنوان کرد و ادامه داد: ایجاد فرهنگ مطالبه‌گری پیش‌نیاز توسعه پایدار است که باید مورد توجه رسانه‌های مختلف قرار گیرد.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان مرکزی اظهار داشت: دستگاه قضایی قصد ندارد که مرجع اخبار رسانه‌ها باشد، بلکه انتظار می‌رود که اصحاب رسانه با حضور در لایه‌های مختلف جامعه مشکلات و مسایل اجتماعی را شناسایی و با مصاحبه با مردم نسبت به حل مسایل نقش‌آفرینی کنند.

خیرمند بیان کرد: رسانه‌ای که تولید فکر کند اثرگذار است و می‌تواند از این مهم در راستای جذب هر چه بیشتر مخاطب و در نتیجه افزایش آگاهی و اطلاع‌رسانی استفاده کند.

وی اضافه کرد: رسانه‌ها باید بتوانند به درک غیرجناحی از مسایل برسند و زوایای پیچیده از یک موضوع را به خصوص در حوزه اجتماعی پیدا کرده و در حل مشکلات تاثیرگذار باشند.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان مرکزی افزود: در رسیدگی به مسایل اجتماعی جناح‌بندی‌های سیاسی رسانه‌ها مطرح نیست چرا که همه زیرلوای پرچم جمهوری اسلامی فعالیت کنند و پدیده‌هایی از قبیل کودکان کار، اعتیاد، طلاق، کودک آزاری و کودک همسری و دیگر معضلات اجتماعی باید برای همه فعالان رسانه‌ای مهم باشد و برای حل این مشکلات برنامه داشته باشند.

در این نشست نماینده رسانه‌های استان مرکزی در خصوص آسیب‌ها و مسئله‌های اجتماعی مختلف بحث و تبادل نظر کردند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha