قوانین مزاحم مانع جدی فعالیت واحدهای تولیدی است

اصفهان- ایرنا- معاون اقتصادی وزارت کشور گفت: متاسفانه قوانین مزاحم مانع جدی برای فعالیت واحدهای تولیدی و صنعتی در کشور شده است.

به گزارش ایرنا، بابک دین پرست روز سه شنبه در حاشبه بازدید از شرکت داروسازی رها  با بیان اینکه این شرکت از واحدهای دانش بنیان بسیار موفق کشور است، افزود: این شرکت ۲ مشکل جدی در خصوص ترخیص کالاها و تجهیزات دارد.

وی اظهارداشت :براساس گزارش مدیر واحد در این کارخانه حدود ۱۳۰ نوع دارو تولید و ۴۰۰ نفر مشغول به فعالیت هستند و حداقل نزدیک به ۱۰ قلم از داروها در این شرکت به صورت اختصاصی در همین کارخانه و در کشور تولید می‌شود.

وی اضافه کرد: مشکلاتی در خصوص واردات تجهیزات موردنیاز برای تامین لوازم پزشکی دارند که به برخی از بخش نامه‌های ابلاغی باز می‌گردد.

دین پرست گفت: در راستای بازدیدهای ۲ روز گذشته مهم ترین هدف ما بررسی مشکلات واحدهای تولیدی است که امیدواریم در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید که در محل استانداری با حضور مدیران دستگاه‌های اجرایی نسبت به رفع مشکلات و موانع موجود در مسیر فعالیت شرکت‌ها گام مثبتی برداشته شود.

این جلسه عصر امروز در استانداری اصفهان برگزار می شود.

اصفهان با بیش از پنج میلیون نفر جمعیت، بیش از ۹ هزار واحد تولیدی کوچک و بزرگ با سرمایه ۲۲۱ هزار میلیارد ریال و اشتغال ۲۶۳ هزار نفر، حدود ۸۴۰ معدن. در حال بهره برداری با سرمایه گذاری بیش از ۱۰ هزار میلیارد ریال و حدود ۱۸۰ هزار واحد صنفی صنعتی‌ترین استان کشور محسوب می‌شود.

استان اصفهان افزون بر پنج میلیون نفر جمعیت دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =