گام  چهارم طرح بسیج کنترل کرونا شهید سلیمانی آغاز شد

تهران - ایرنا - گام چهارم بسیج ملی طرح شهید سلیمانی برای مدیریت، مهار و کنترل اپیدمی کرونا از امروز(سه شنبه) با تشدید نظارتها و افزایش اقدامات تشخیصی و پیگیری افراد مشکوک آغاز شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، مراسم آغاز گام چهارم بسیج ملی طرح شهید سلیمانی، امروز با حضور سردار غلامرضا سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفان و سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در وزارت بهداشت برگزار شد.

علیرضا رئیسی سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا و معاون وزیر بهداشت در این مراسم جزئیات اجرای این طرح را از جمله تشدید نظارت ها در اجرای پروتکل های بهداشتی، حمایت های هوشمندانه از خانواده های متاثر از کرونا، پیگیری و رهگیری اعضای خانواده و همکاران افراد مشکوک و ناقل کرونا، افزایش محدودیت های تردد و مسافرت های بین شهری، افزایش تست های تشخیصی، استفاده بیشتر از ظرفیت مطب ها و آزمایشگاههای خصوصی اعلام کرد.

سردار غلامرضا سلیمانی رییس سازمان بسیج مستصعفان نیز در این مراسم اعلام کرد: سپاه و بسیج در اجرای این طرح در کنار دولت و وزارت بهداشت است و هیچ محدودیتی برای این همکاری ندارد.

وزیر بهداشت نیز بر خطر تشدید بحران کرونا بر اثر ویروس جهش یافته تاکید کرد و از مردم خواست به هیجوجه به سفر نروند.

به گزارش ایرنا، طرح شهید حاج قاسم سلیمانی با همکاری مشترک وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سازمان بسیج مستضعفین همزمان با دوم آذر ماه و آغازین روز از هفته بسیج در سراسر کشور به اجرا درآمده است.

در این طرح بسیجیان ‌و کارشناسان حوزه بهداشت با مراجعه به افراد نیازمند و تأمین نیازهای اولیه آنها، به اجرای بهینه پروژه قرنطینه معکوس یاری می دهند.

اطلاع رسانی به موقع و تشخیص مخاطرات در فوریت ها می تواند جان انسانهای در معرض خطر را در شرایط اضطراری به شرط اعمال مداخلات موثر، سریع و هماهنگ نجات بخشد.

در این زمینه بهترین و موثرترین راه جلب مشارکت اجتماعی از طریق بهره گیری از کمک نیروهای بسیج و داوطلب مردمی و سازماندهی محله محور مردم است.
 این مشارکت محله محور باید بگونه ای طراحی شود که ضمن جلب اعتماد مردم، اهداف و فعالیتها توسط گروههای مردمی نیز به تحقق برسد. در این راه اطلاعات مرتبط با پیشگیری و مقابله با مخاطرات باید به روشی مورد قبول و منطبق بر فرهنگ و توانایی مردم محله به آنان ارائه شود.
موضوعی که مقام معظم رهبری هم بر آن تاکید و یادآور می شوند: بهره گیری از کمک نیروهای بسیج و داوطلب مردمی، کمک بزرگی به رهایی کشور از این عارضه (ویروس کرونا) همه گیر خواهد کرد.
بر همین اساس، طرح «هر خانه یک پایگاه سلامت» از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با محتوای مدیریت و کنترل اپیدمی کووید ۱۹ و برای جلب مشارکت مردم از طریق انتخاب یک سفیر سلامت برای هر خانوار و یک رابط سلامت محله برای هر ۴۰ سفیر خانوار با محوریت بسیج امکانات محله و در جهت بهبود وضعیت اجتماعی (از جمله سلامت)، اقتصادی و فرهنگی جامعه مطرح شد تا با مشارکت مردم و نهادهای مردم محور، محلات از محرومیت خارج شود.

ادامه دارد ...

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha