۱۹ اسفند ۱۳۹۹،‏ ۹:۵۸
کد خبرنگار: 2241
کد خبر: 84257586
۱ نفر

برچسب‌ها

سرپرست فرمانداری چهارباغ : رفع مشکلات جامعه در گرو جوان باوری است

کرج - ایرنا - سرپرست فرمانداری شهرستان‌چهارباغ رفع مشکلات جامعه را در گرو جوان باوری و درک دغدغه های جوانان دانست و حضور فعال  این قشر در عرصه های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی را زمینه ساز پویایی جامعه عنوان کرد.

قدرت اله شمیرانی روز سه شنبه درنشست اعضای شورای مشورتی جوانان موفق چهار باغ  گفت: باید  «جوان باوری» را جایگزین «جوان هراسی» کنیم  تا از استعداد و توانایی های جوانان به ویژه نخبگان این قشر در رفع چالش ها از جمله در مسیرخود اتکایی و خود باوری  بهره مند شویم.
وی  تصریح کرد: اگر نسبت به نیازها و  دغدغه های قشر جوان  بی تفاوت باشیم ، زمینه  حضور کارآمد و موفق آنان در رفع مسایل جامعه فراهم نخواهد شد. 

سرپرست فرمانداری چهار باغ همچنین به اجرای برنامه اخیر نیروی انتظامی در برگزاری 2 مانور اقتدار در مهدی آباد و ملک آباد و نیز طرح سپاه پاسداران استان برای تبدیل حوزه بسیج شهرستان به ناحیه را از اقدامات شایان توجه در بحث افزایش امنیت این شهرستان عنوان کرد.
شمیرانی گفت: برنامه های در دست اجرا بستر مناسبی را برای ایجاد محیطی نا امن برای متخلفان، معتادان متجاهر و خلافکاران این شهرستان فراهم آورده است.

وی در خصوص جذب نیروی بومی که مطالبه خیلی از جوانان شهرستان است، اظهار داشت: در صورتی که مجوزهای لازم از سازمان های مربوطه جهت استخدام نیرو اخذ شود، به طور قطع اولویت فرمانداری با جذب جوانان تحصیل کرده و متخصص بومی شهرستان خواهد بود.
سرپرست فرمانداری چهارباغ  به برنامه‌ریزی برای تاسیس هنرستان کشاورزی در این شهرستان  اشاره کرد و گفت: در نشستی با حضور وزیر آموزش وپروش در استانداری البرز این مهم مطرح شد و  فرمانداری چهار باغ برای تاسیس این هنرستان  اعلام کرد و پیگیری های لازم در این زمینه در حال انجام است.
وی در ادامه با اشاره به اهمیت ویژه انتخابات ریاست جمهوری ، به جوانان چهار باغ توصیه کرد به عنوان  مولد و تأثیر گذار وارد صحنه انتخابات شوند و بستر را برای مشارکت حداکثری مردم شهرستان در این انتخابات مهیا نمایند. 

سرپرست فرمانداری چهار باغ ضرورت تسریع در استقرار ادارات دولتی در این شهرستان را مورد تاکید قرار داد و افزود: متأسفانه برخی دستگاه ها با بهانه جویی هایی از قبیل نبود چارت و اعتبار، موجب تاخیر در استقرار ادارات دراین شهرستان شده اند.
شمیرانی افزود: برای رفع این مشکل فرمانداری چهار باغ آمادگی کامل دارد به صورت رایگان دفاتر کار در اختیار این ادارات قرار دهد، مشروط بر آنکه  بعد از پایان سال جهت استقرار اداره و یا دفتر اقدامات لازم را به عمل آورند. 

وی از جهاد کشاورزی، سازمان صمت، شبکه بهداشت و محیط زیست به عنوات پیشتازان استقرار دفاتر در این شهرستان نام برد.

شمیرانی گفت: ارتقای این منطقه به فرمانداری هنگامی به معنای واقعی کلمه نمایان خواهد شد که مردم اثرات مثبت آن را در جامعه مشاهده کنند که این مهم  وحدت، همدلی و تلاش جهادگونه همه مسوولان را طلب می کند.

چهارباغ با ۱۰۰ هزار نفر جمعیت به تازگی از شهرستان ساوجبلاغ استان البرز منفک و به شهرستان ارتقا یافت.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha