۲ هزار تن محصولات چاپی از استان قزوین به سایر کشورها صادر شد

قزوین - ایرنا - مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین گفت: صنعت چاپ و بسته بندی استان با وجود مسائل و مشکلات بسیار، فعال بوده و در سال ۱۳۹۹ بیش از ۲ هزار تن محصول چاپی از قزوین به کشورهای همسایه صادر شده است.

به گزارش ایرنا، محمدحسین اسماعیلی روز سه شنبه با اعلام این خبر افزود: در سال جاری ۲۱۶ مجوز محتوایی از سوی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین برای صادرات محصولات چاپی به حجم ۲ هزار و ۷۴ تن به کشورهای همسایه از جمله عراق، افغانستان و ترکمنستان برای واحدهای چاپی استان قزوین صادر شده است. 
وی ادامه داد: محصولات صادراتی از جمله مواد غذایی، بهداشتی و صنعتی برای بسته بندی ها از جمله کارتن، لیبل، سلفون، قوطی و بروشورهای تبلیغی خود باید پیش از چاپ، مجوز محتوایی دریافت کنند که صدور این مجوزها بر عهده اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی است.
این مسوول یادآور شد: از آنجایی که استان قزوین یک استان صنعتی با شهرک ها و کارخانجات متعدد بوده، این موضوع از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
اسماعیلی گفت: امروز هنر چاپ، جایگاه ویژه‌ای در سطح تولید و صنعت کشور دارد و با توجه به این موضوع، باید برای حل مشکلات این حوزه تلاش کنیم.
وی افزود: هم اینک ۱۴۴ واحد چاپی در استان قزوین فعالیت دارند و قزوین از استان‌های پیش‌رو در عرصه چاپ و بسته بندی محسوب می‌شود.
این مسئول گفت: با توجه به اینکه این صنعت با ۲ وزارتخانه صنعت،معدن و تجارت و فرهنگ و ارشاد اسلامی مرتبط است باید با هماهنگی و همکاری بیشتر برای حمایت از این حوزه اقدام کنیم.
اسماعیلی افزود: همینک نداشتن اتحادیه مستقل برای چاپخانه ها مهمترین مشکل حوزه چاپ در استان قزوین است که با همکاری اداره کل صمت در حال پیگیری و حل این موضوع هستیم.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =