۱۹ اسفند ۱۳۹۹،‏ ۸:۴۵
کد خبرنگار: 2854
کد خبر: 84257535
۰ نفر

برچسب‌ها

وزش بادهای غربی پدیده غالب جوی قزوین است

قزوین - ایرنا - کارشناس اداره کل هواشناسی قزوین پدیده غالب جوی استان را تا روز پنجشنبه هفته جاری وزش بادهای غربی اعلام کرد.

مریم بهروزی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: براساس نقشه‌های پیش‌یابی و تصاویر ماهواره‌ای، اواخر هفته جاری شاهد ورود سامانه بارشی جدید به سطح منطقه خواهیم بود که این سیستم باعث بارش باران برای پارهای مناطق در روز پنجشنبه و برای روز جمعه نیز بارش برف را در اکثر مناطق استان شاهد خواهیم بود.

وی با اشاره به کاهش محسوس دما تا ۱۵ درجه سانتیگراد برای روزهای پنجشنبه و جمعه، یادآور شد: پدیده غالب جوی استان طی روزهای یاد شده، وزش بادهای شدید غربی در بخش‌های غربی، لغزندگی سطح جاده‌ها و کاهش دید افقی، اختلال در سفرهای درون و برون شهری، قطع ارتباط راه‌های روستایی و کوهستانی و در نهایت خسارت ناشی از سرما زدگی در حوزه کشاورزی خواهد بود.

به گفته این کارشناس هواشناسی، در روزهای آینده اطلاعات بیشتری از این سامانه بارشی ارایه خواهد شد.

بهروزی یادآور شد: در شبانه‌روز گذشته قزوین با ۲ و رازمیان در بخش رودبار الموت غربی با ۲۰ درجه سانتیگراد بالای صفر به ترتیب خنک‌ترین و گرمترین مناطق استان بودند و بیشینه دمای هوای قزوین نیز طی این مدت ۱۷ درجه سانتیگراد بالای صفر بوده است. 

وضعیت جوی استان قزوین را ۹ ایستگاه سینوپتیک خودکار، ۴ ایستگاه اقلیم شناسی، ۲۹ ایستگاه باران سنجی مکانیکی، ۲ ایستگاه جاده‌ای خودکار گزارش می‌شود. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha