۱۹ اسفند ۱۳۹۹،‏ ۷:۰۵
کد خبرنگار: 2447
کد خبر: 84257506
۰ نفر

برچسب‌ها

اعتراضات شبانه مردم جنوب یمن علیه ائتلاف سعودی

تهران- ایرنا- منابع خبری دوشنبه شب از برگزاری تجمعات اعتراضی در شهرهای جنوبی یمن علیه ائتلاف سعودی و دولت مستعفی یمن خبر دادند.

به گزارش ایرنا به نقل از المیادین، مردم در شهرهای عدن و مکلا واقع در جنوب یمن، دوشنبه شب در اعتراض به وضعیت بد معیشتی به خیابان‌ها آمدند.

بر اساس این گزارش، معترضان شعارهایی علیه دولت عبد ربه منصور هادی رییس جمهوری مستعفی و فراری یمن، شورای انتقالی جنوب وابسته به امارات متحده عربی و ائتلاف سعودی سر دادند.

این گزارش می‌افزاید، معترضان ائتلاف سعودی را مسؤول وضعیت بد معیشتی و فروپاشی اقتصادی یمن می‌دانند و خواستار خروج آنها از این کشور شدند.

بخش‌هایی از جنوب یمن از جمله استان عدن تحت اشغال نیروهای ائتلاف سعودی بوده و تاکنون بارها این مناطق شاهد اعتراض‌هایی علیه متجاوزان به یمن بوده است.

عربستان سعودی از ششم فروردین ۹۴ در قالب ائتلافی از چند کشور عربی و با کمک و چراغ سبز آمریکا، حملات گسترده‌ای را علیه یمن فقیرترین کشور عربی آغاز کرد تا به بهانه بازگرداندن «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی و فراری این کشور به قدرت، به اهداف و زیادی خواهی‌های سیاسی خود جامه عمل بپوشاند.

نهادهای وابسته به سازمان ملل از جمله بهداشت جهانی و یونیسف بارها هشدار داده‌اند که براثر ادامه حملات متجاوزان به یمن، مردم این کشور با قحطی و بروز یک فاجعه انسانی که در قرن گذشته بی‌سابقه است، روبه رو هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =