عملکرد دستگاه‌های بین المللی نقش مهمی در تعاملات نخبگانی دارد

قم - ایرنا - رئیس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم گفت: حُسن عملکرد دستگاه های بین المللی می‌تواند فرصت‌هایی را برای تعامل های نخبگانی فراهم کند و غنای محتوایی نیز باید به گونه‌ای باشد که موضوع‌ها برای مخاطب ملال آور و تکراری نشود.

به گزارش دوشنبه شب ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین احمد واعظی در آیین اختتامیه همایش مجازی بین المللی گام دوم انقلاب و جهان اسلام اظهار داشت: این همایش نتیجه یک کار گروهی با همیاری بخش‌های مختلف بود که انجام این کار بزرگ و فاخر در مدت زمان کوتاه نشان دهنده ظرفیت بالای دفتر تبلیغات اسلامی است.

وی ادامه داد: ۲ نظریه کلان در رابطه با تعامل ها وجود دارد که در نظریه نخست باید صرفا به منافع کشور و ملت خود بیاندیشیم که این رویکرد گاهی رنگ ملی گرایانه و گاهی مذهبی به خود می گیرد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه تقویت تشیع، افزایش اقتدار شیعه، بی توجهی به مشکل های سایر مذاهب و غیره از تفکرهای مذهبی گرایانه ی این نظریه است گفت: در جلوه ملی گرایانه با یک دیدگاه واقعه گرایانه باید به منافع ملی خود بیندیشیم که در برخی کشورهای عربی نیز شاهد آن هستیم.

وی افزود: رویکرد دوم توجه به امت واحد اسلامی و رویکرد تمدنی دارد که جهان اسلام را یک مجموعه هم سرنوشت و هم مقصد می داند و نگاه وحدت گرایانه بر آن غلبه دارد.

واعظی با بیان اینکه در بیانیه گام دوم رویکرد دوم انعکاس داده شده است افزود: رهبر معظم انقلاب نیز می فرماید که ظرفیت انقلاب اسلامی محدود نیست و ظرفیت جامعه پردازی و تمدن سازی دارد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب در اواخر ماه بهمن ۹۷ در بیانیه‌ای خطاب به جوانان و آینده‌سازان ایران، برداشتن گام بزرگ دوم به سمت آرمان‌های انقلاب اسلامی را در هفت فصل تبیین کردند.

رئیس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم  با اشاره به اینکه با توجه به این نظریه وظیفه و رسالت حوزه علمیه و روحانیت در این فضا باید تقویت سه بعد اصلی نیروی انسانی کارآمد، حسن عملکرد دستگاه های بین المللی و غنای محتوایی باشد، بیان کرد: حسن عملکرد دستگاه های بین المللی می تواند فرصت هایی را برای تعامل های نخبگانی فراهم کند و غنای محتوایی نیز باید به گونه ای باشد که موضوع ها برای مخاطب ملال آور و تکراری نشود.

وی بیان کرد: باید زیاد بخوانیم و بدانیم تا بتوانیم مطالب خود را بهترعرضه کنیم زیرا این گونه می توان ضمن آموختن تاثیرگذار نیز بود و این داد و ستد مبنای شکل گیری تمدن سازی است.

حجت الاسلام  هاشمیان مسئول کمیسیون این همایش در آیین اختتامیه همایش بیانیه گام دوم انقلاب و جهان اسلام، در بیان خلاصه ای پنل اول با موضوع انقلاب اسلامی وآورده های تمدنی برگزار شده بود، عنوان کرد: در این محور بیش از۳۰ مقاله دریافت  که با بررسی و داوران علمی و پژوهشی ۲۲ مقاله پذیرفته و هشت مقاله برای ارائه انتخاب شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =