دبیر ستاد حقوق بشر: تعامل ملی پادزهر توطئه دشمنان در  انشقاق ملی است

تهران-ایرنا-"علی باقری‌کنی" با بیان اینکه در جمهوری اسلامی ایران زرتشتی، مسیحی و کلیمی در کنار مسلمان در برهه‌های مختلف در یک جبهه دوشادوش یکدیگر در مقابل دشمن ایستاده‌اند، گفت: تعامل ملی" ذیل پرچم "هویت ملت ایران" پادزهر توطئه دشمنان در ایجاد انشقاق ملی است.

 به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، "علی باقری‌کنی" دبیر ستاد حقوق بشر ایران و معاون امور بین الملل قوه قضائیه عصر دوشنبه از شعبه ویژه حل اختلاف زرتشتیان در تهران بازدید و با عوامل اجرایی این مرکز گفت و گو کرد.

باقری‌کنی در این دیدار با اشاره اینکه تمامی اقلیت‌های دینی اعم از زرتشتی، مسیحی، کلیمی شهروندان ایران محسوب می‌شوند، اظهار داشت: در جمهوری اسلامی ایران زرتشتی، مسیحی، کلیمی در کنار مسلمان در برهه‌های مختلف در یک جبهه دوشادوش یکدیگر در مقابل دشمن ایستاده‌اند که مثال بارز آن در زمان هشت سال دفاع مقدس بود.

 وی‌افزود: دشمنان جمهوری اسلامی اتحاد و انسجام ملی را هدف گرفته‌اند و در تلاش برای تفرقه افکنی میان بخش‌های مختلف جامعه هستند؛ اما تجربه‌ هم‌زیستی مسالمت آمیز پیروان ادیان مختلف در ایران با قدمتی چند هزار ساله موجب شده این اتحاد ناگسستنی باشد.

باقری‌کنی در ادامه با تقدیر از شهدای زرتشتی دفاع مقدس اظهار داشت: رشادت هموطنان زرتشتی در کنار برادران مسلمان برای صیانت از هویت ملت ایران و تضمین حاکمیت ملی و پاسداری از تمامیت ارضی کشور، جلوه‌ای از اتحاد و همدلی حداکثری ملت ایران در مقابل دشمنان است و این رمز پیروزی ملت ایران در عرصه های مختلف بوده و خواهد بود.

وی با اشاره به یکی از اعضای شعبه شورای حل اختلاف زرتشتیان که فرزندش در دوران دفاع مقدس به شهادت رسیده بود، تصریح کرد: سنگ محک وطن دوستی و ایران دوستی میزان آمادگی هر فرد برای جانفشانی در مسیر آرمان‌های متعالی ملت ایران است.

دبیر ستاد حقوق بشر خاطرنشان کرد: ما باید هوشیار باشیم و اجازه ندهیم دشمن این هویت ملی را که در قالب تعامل و انسجام حداکثری متبلور شده با ترفندها و توطئه های مختلف دچار خدشه کند.
باقری کنی با اشاره به همزیستی طولانی و مداوم ادیان مختلف در ایران تصریح کرد: شاید در هیچ جای دنیا نتوان کشوری مانند ایران را یافت که در یک خیابان سه کیلومتری مسجد و کلیسا و کنیسه و آتشکده در کنار هم قرار داشته باشد و زرتشتیان، مسیحیان، کلیمیان و مسلمانان در کمال امنیت و آرامش در عبادتگاه های خود به انجام مناسک دینی بپردازند.

در ادامه این دیدار  ‌"اسفندیار اختیاری" نماینده زرتشتیان در مجلس شورای اسلامی نیز توضیحاتی در خصوص فعالیت شورای حل اختلاف ویژه زرتشتیان بیان کرد و گفت: عمده رسیدگی‌های این شعبه در خصوص احوال شخصیه افراد است.

وی در بخش دیگری از سخنانش تاکید کرد: حلقه وصل همه ایرانی‌ها هویت و فرهنگ ایرانی است و این حلقه ناگسستنی و هیچ قدرت استکباری نمی‌تواند ما را از هم جدا کند . 

همچنین "غلامرضا مهدوی" معاون قضایی رئیس کل دادگستری و رئیس شورای حل اختلاف استان تهران نیز با تاکید بر این که اساس کار در شورای حل اختلاف، صلح و سازش است، اذعان داشت: شورای حل اختلاف آمادگی تأسیس شعب ویژه برای سایر ادیان و اقلیت‌های دینی از جمله مسیحیان و کلیمیان را دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =