بزرگداشت شهدا تجلیل از همه ارزش‌ها است

تهران - ایرنا - معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران در آستانه روز بزرگداشت شهدا تأکید کرد: بزرگداشت شهدا تجلیل از همه ارزش‌ها است و شهدا ستاره‌های پرفروغ مسیر زندگی و نشان‌دهنده راه کمال هستند.

به گزارش «ایثار»، سعید اوحدی در آیین رونمایی از یادمان پاسداشت شهدای نیروی انتظامی که در ستاد فرماندهی حفاظت از شخصیت‌ها و دژبان نیروی انتظامی برگزار شد، با تأکید بر اهمیت ذکر گفتن در مسیر رشد و تعالی انسان‌ها گفت: در قرآن کریم، آیات و احادیث و سخنان ائمه اطهار (ع) به موضوع ذکر گفتن تأکید فراوان شده است و با ذکر خدا است که انسان به آرامش می‌رسد. اگر انسان ذکر خدا را نگوید نمی‌تواند به آرامش برسد و در مسیر تعالی قرار بگیرد لذا اگر انسان از ذکر خدا دوری کند در زندگی با تاریکی مواجه خواهد شد.

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به ویژگی‌های اخلاقی پیامبر (ص) گفت: پیامبر اکرم (ص) که به مبعث ایشان نزدیک می‌شویم با داشتن ویژگی‌های اخلاقی ممتاز سعی می‌کردند که همه انسان‌ها با رسیدن به یاد و نام خدا در مسیر کمال قرار بگیرند و برای همین بعد از خودشان اهل بیت (ع) را به یادگار گذاشتند.

اوحدی با بیان اینکه شهدا با تأسی از اهل بیت (ع) به قله‌های کمال دست یافتند، گفت: شهدا با ذکر و یاد خدا بود که در مسیر رشد و تکامل قرار گرفتند لذا نگاه ما باید به شهدا و یادمان شهدا باشد تا به ساحل نجات و رستگاری برسیم.

معاون رییس جمهور با قدردانی از نیروی انتظامی برای برگزاری آیین رونمایی از یادمان پاسداشت شهدا گفت: این ایده از سوی نیروی انتظامی بود تا از شهدایی که جان خود را در طبق اخلاص قرار دادند تجلیل شود و توفیق خدمت به شهدا باعث عزت و سربلندی ما می‌شود.

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه بزرگداشت شهدا تجلیل از همه ارزش‌ها است، گفت: اینکه در این ایام شاهد عظمت ایثار مدافعان سلامت هستیم به خاطر تأسی گرفتن از شهدا است و شهدا ستاره‌های پرفروغ در مسیر زندگی ما هستند که راه کمال را به ما نشان می‌دهند.

سردار محمد شرفی، جانشین معاون هماهنگ کننده ناجا در این مراسم با تأکید بر زنده نگه داشتن یاد شهدا، گفت: با توجه به اینکه امنیت امروز خود را مدیون خانواده شهدا هستیم اگر بخواهیم حق شهیدان را ادا کنیم باید در این مسیر به معرفت و شناخت از شهدا دست یابیم و حضور شهیدان در زندگی ما ساری و جاری باشد.

جانشین معاون هماهنگ کننده ناجا با بیان اینکه تکریم خانواده معظم شهدا از اهمیت زیادی برخوردار است، گفت: فرزندان شهدا باید در همه ابعاد به ویژه در امر تحصیل و اشتغال مورد توجه قرار بگیرند و خوشبختانه با حضور مهندس اوحدی در بنیاد شهید و امور ایثارگران حس آرامشی در بین خانواده‌های شهدا ایجاد شده است.


در پایان این مراسم از خانواده شهدای نیروی انتظامی شهید «تورج بهمنی» و شهید «حمیدرضا هزار پیشه» شهدای ناجا با حضور سعید اوحدی، معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران تقدیر و از یادمان پاسداشت شهدای نیروی انتظامی رونمایی شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha