مراسم شب شهادت امام هفتم (ع) در حرم مطهر رضوی برگزار شد

مشهد- ایرنا- همزمان با شب شهادت حضرت امام موسی کاظم (ع)، امام هفتم شیعیان مراسم عزاداری در حرم مطهر حضرت امام رضا (ع) برگزار شد.

امام جمعه موقت تهران در این مراسم با اشاره به صفات حضرت امام موسی ابن جعفر (ع) گفت: امام خمینی (ره) وارث صفات بارز امام کاظم (ع) بودند و رهبر معظم انقلاب نیز با داشتن این صفات و صبر خود توانسته‌اند انقلاب اسلامی را هدایت کنند.

آیت الله کاظم صدیقی افزود: امام راحل در زمان مسوولیت خود با اینکه با نگاه نافذ خود آینده افراد را می‌دیدند، همه آن افراد را تحمل کردند تا انقلاب در قدم اول خود با چالش روبرو نشود.

وی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب هم در زمان فتنه آمریکایی سال ۸۸ با صبری که یکی از ویژگیهای امام هفتم (ع) است، توانست این فتنه را مدیریت کند.
امام جمعه موقت تهران گفت: رهبر معظم انقلاب و امام راحل همچون امام هفتم شیعیان با تحمل زندان، صبر را آموختند تا مسیر دین و اسلام را حفظ کنند.

وی افزود: مردم ایران نیز چون در مکتب امام هفتم (ع) پرورش یافته‌اند توانستند جنگ تحمیلی و تحریم اقتصادی را تحمل کنند و اکنون نیز منتظر هستند با ریشه‌کنی ویروس کرونا، اجتماعات دینی خود را از سر بگیرند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha