دوران افول امریکا و دشمنان انقلاب فرا رسیده است

قم- ایرنا- جانشین فرمانده کل سپاه در قرارگاه مرکزی امنیتی امام علی(ع) با اشاره به افزایش قدرت دفاعی نیروهای مسلح، گفت: رژیم جعلی صهیونیستی و آمریکایی‌ها به‌خوبی می‌دانند که نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در مسیر تولید قدرت قرار گرفته‌اند و هر روز قدرتمندتر از روز دیگر به پیش خواهند رفت.

به گزارش شامگاه دوشنبه روابط عمومی سپاه قم، غلامحسین غیب‌پرور در جمع پاسداران و بسیجیان و تعدادی از کارکنان نیروی انتظامی استان قم، افزود: ما در دفاع از انقلاب اسلامی لحظه‌ای به خود تردید راه نداده‌ایم و در دریا، آسمان و زمین و جای جای دفاع از انقلاب اسلامی حضوری پرقدرت داشته و داریم و آمریکایی‌ها باید بدانند که دوران افول آن‌ها فرا رسیده‌است.

وی با اشاره به وعده خداوند متعال در پیروزی جبهه حق، تاکید کرد : کسانی که در جبهه حق هستید، نترسید و محزون نشوید، شما در قله اوج ایستاده‌اید و برای غلبه بر جبهه باطل  یک شرط لازم است؛ اگر در پایبندی به اسلام و نظام اسلامی، دشمن‌شناسی و دشمن‌ستیزی، مومن باشید، حتما پیروزی از آن شما خواهد بود.

غیب‌پرور با اشاره به  رزمایش‌های مشترک امنیتی کشور در سال ۹۹، بیان کرد: رزمایش مشترک امنیتی سپاه، بسیج و نیروی انتظامی در سراسر کشور نمایش و تمرین ظرفیت‌ها و آمادگی‌ها برای دفاع از انقلاب و امنیت میهن اسلامی برابر توطئه ها و تهدیدات دشمنان است.

وی خاطرنشان کرد: پیام این رزمایش‌ها این است که ما دست از انقلاب اسلامی برنمی داریم؛ دشمنان، اراذل و اوباش و کسانی که در اندیشه باطل خود در پی اخلال در امنیت کشور هستند ، باید بدانند ماجراهای سال های ۸۸ و ۹۶ تکرار نخواهد شد.

وی تاکید کرد: دشمنان اگر بخواهند کوچکترین اقدامی کنند، به فضل الهی و به پشتوانه مردم بصیر، انقلابی و فهیم قاطعانه اجازه نخواهیم داد امنیت و آرامش جامعه خدشه‌دار شود.

فاز دوم طرح شهید سلیمانی اجرایی می‌شود

فرمانده عملیات قرارگاه شهید قاسم سلیمانی در قم نیز در این مراسم گفت: فاز دوم طرح شهید سلیمانی در قم اجرا می شود و در این فاز شاخصه‌ بیماریابی و ره‌گیری کرونا بسیار برجسته و مورد توجه قرار گرفته است.

سرهنگ امیر جعفری هدف از اجرای طرح شهید سلیمانی را کنترل اپیدمی بیماری کرونا خواند و افزود: طرح شهید سلیمانی از بیستم آبان‌ماه سال‌جاری ابلاغ و از اول آذرماه به صورت محله محور در سطح شهرستان قم اجرا شد.

وی اضافه کرد: هدف این طرح در کل کشور کاهش مرگ و میر به میزان ۴۰ درصد، کاهش بستری به میزان ۵۰ درصد و افزایش ۹۰ درصدی حمایت از بیماران کرونایی بوده است که ظرف مدت اجرای آن به لطف خداوند توانستیم به کاهش چشمگیر ۸۰ درصدی مرگ و میر دست یابیم.

وی در ادامه گفت: حدود ۲۵ میلیون نفر در کل کشور تحت پوشش حمایتی قرار گرفته‌اند که به استناد آمار منتشر شده و بر اساس میزان ابتلا، بستری و مرگ و میر، استان قم جزو استان‌های انتهایی آمار سراسر کشور می‌باشد و این نشان‌دهنده توفیق بزرگی الهی و تلاش متولیان امر بخصوص کمیته‌های عملیاتی بوده است.

جعفری افزود: در فاز دوم طرح شهید سلیمانی، شناسایی، جداسازی و قرنطینه بیماران و در نهایت قطع زنجیره انسانی بیماری برجسته شده است و می‌توان با اجرای این فاز کم کم به سوی ریشه‌کن نمودن این ویروس پیش رفت.

وی اضافه کرد: بسیجیان در سطح محلات شهر قم تعداد ۹۲ کمیته عملیاتی محله و در شهر پردیسان تعداد سه کمیته عملیاتی و جمعا تعداد ۹۵ کمیته عملیاتی محله را تشکیل داده‌اند و در حال خدمت‌رسانی هستند که به فضل الهی آمار بسیار خوبی را در این زمینه به دست آورده‌ایم.

وی بیان کرد: تعداد افراد مبتلا به کرونا در ابتدای طرح شهید سلیمانی از آذرماه تاکنون و به عبارتی در بازه زمانی سه ماه و نیم تعداد ۷۸۴ فرد کرونا مثبت توسط مراکز سلامت به ما معرفی شده‌اند.

به گفته فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان قم، توزیع تعداد یک‌هزار و ۳۲۲ بسته معیشتی مختص بیماران کرونایی به ارزش چهار میلیارد و ۶۵۰ میلیون ریال، توزیع تعداد یک‌هزار و ۷۲۴ بسته بهداشتی مختص بیماران کرونایی، طبخ غذا به تعداد پنج‌هزار و ۲۵۵ وعده مخصوص خانواده‌های دارای بیمار کرونایی و توزیع مبلغ یک‌میلیارد و ۱۳۰ میلیون ریال کمک‌های نقدی بسیج در قالب طرح شهید سلیمانی انجام شده‌است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =