«نعمتی» برنده جایزه روز جهانی زن از سوی کمیته بین المللی پارالمپیک

تهران- ایرنا- کمیته بین‌المللی پارالمپیک در گزارشی از دو زن و یک فدراسیون جهانی کوشا در راستای برابری جنسیتی تمجید کرد که در آن نام «زهرا نعمتی» نیز به چشم می‌خورد.

به گزارش ایرنا، در روزی که جهان یکصدا فریاد برابری جنسیتی سر می‌دهند، کمیته بین المللی پارالمپیک سه پیشتاز برجسته را که با صدای خود جوایز روز پاسداشت زن را از آن خود کردند، ارج می‌نهد.

این روز که با هشتم مارس(۱۸ اسفندماه) روز جهانی زن همزمان شده است، اساسا زنانی را که در جنبش پارالمپیک ایده آل‌های پارالمپیک را سرمشق خود قرار داده و الگوهایی درخشان هستند، مورد تجلیل و تقدیر قرار می‌دهد.

در ادامه این گزارش کمیته بین المللی پارالمپیک با نام بردن از «زهرا نعمتی» ملی‌پوش پاراکمان ایران به عنوان یکی از سه زن برگزیده، نوشت: نخستین مدال آور طلای ایران در پارالمپیک و المپیک از سکویی که در اختیار دارد، در زادگاهش برای تبدیل شدن به فعالی در حوزه زنان و افراد معلول استفاده کرده است. نعمتی پس از تاریخ سازی در پرالمپیک ۲۰۱۲ لندن، برای نمایش دادن دستاوردهایی که زنان معلول قادر به فتح آن هستند، پیشتاز بوده است.

نعمتی همچنین در کنوانسیون حقوق افراد دارای معلولیت سازمان ملل متحد شرکت کرده است.

در بخش موسسین بانویی از فدراسیون جهانی کِرلینگ و در بخش کمیته های ملی پارالمپیک و فدراسیون های جهانی، بخش پاراوزنه برداری IPC به عنوان دیگر منتخبین معرفی شدند.

ریتا وندریل، رئیس کمیته ورزش زنان IPC  در این خصوص گفت: این اقدام از سال ۲۰۱۳ آغاز شده و امسال دومین مرتبه ای است که شاهد افزایش تعداد عناوین منتخبین بودیم.

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =