زمینه آموزش نیروی کار ماهر در واحدهای تولیدی فراهم شود

اصفهان- ایرنا- معاون اقتصادی وزارت کشور گفت: باید زمینه آموزش نیروی کار و مهارت آموزی در واحدهای تولیدی و صنعتی کشور فراهم شود.

به گزارش ایرنا، بابک دین پرست عصر روز دوشنبه در حاشیه بازدید از واحد تولیدی پوشاک در شهرک صنعتی جی اصفهان افزود: تامین هزینه‌های مربوط به آموزش‌ تخصصی کارکنان از جمله مشکلات این واحد تولیدی پوشاک است.

وی ادامه داد: مقرر شد با کمک مدیران ذیربط استانی و معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی مشکل این واحد تولیدی مرتفع شود.

درخواست متقاضیان واحدهای تولیدی قانونی پیگیری می‌شود

وی با بیان اینکه صدور مجوزها، مسائل بانکی و بررسی پرونده‌ها با تاخیر انجام می‌شود، اظهار داشت: در صورتی که افرادی خارج از چارچوب قانونی اقدامات را پیش ببرند برخورد قاطع صورت می‌گیرد.

دین پرست افزود: به تازگی بخش نامه‌ای به استانداران ابلاغ شد که آنان به عنوان روسای کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید، درخواست متقاضیان از ۲ بخش قانونی یا غیرقانونی مورد پیگیری قرار دهند.

وی اضافه کرد: اگر فرد مراجعه کننده درخواست غیرقانونی دارد دستگاه ذیربط استانی ملزم است که متقاضی را نسبت به غیرقانونی بودن درخواست توجیه کند.

معاون اقتصادی وزارت کشور خاطرنشان کرد: اگر متقاضی خواسته قانونی داشته باشد دستگاه ذیربط استانی موظف و ملزم به پیگیری‌های جدی برای اجراست.

وی اضافه کرد: در صورتی که دستگاهی در راستای اجرای تکالیف قانونی و اجابت خواسته قانونی متقاضی تعلل کند باید مدیر مربوطه به دستگاه قضایی و دستگاه نظارتی معرفی شود.

اصفهان با بیش از پنج میلیون نفر جمعیت، بیش از ۹ هزار واحد تولیدی کوچک و بزرگ با سرمایه ۲۲۱ هزار میلیارد ریال و اشتغال ۲۶۳ هزار نفر، حدود ۸۴۰ معدن در حال بهره برداری با سرمایه گذاری بیش از ۱۰ هزار میلیارد ریال و حدود ۱۸۰ هزار واحد صنفی دارد.

دین پرست به منظور بررسی واحدهای دارای مشکل اصفهان به این استان سفر کرد و فردا در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان شرکت می کند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =