نایب رییس زنان: دانش‌افزایی مهمترین برنامه فدراسیون قایقرانی است

تهران- ایرنا- نایب رییس زنان فدراسیون قایقرانی گفت: سال ۱۳۹۹ برای قایقرانی شرایط سختی ایجاد کرد اما مجموعه فدراسیون با برنامه‌های دانش‌افزایی و دوره‌های آموزشی زمینه را ارتقا فنی را برای بسیاری از مربیان فراهم کرد.

«کتایون اشرف» روز پنجشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا بابیان برنامه‌های این فدراسیون در سال ۱۳۹۹ اظهار داشت: یکی از مشکلاتی که فدراسیون با آن روبرو بود پراکندگی ورزشکاران این رشته در سراسر کشور بود که موجب شد تا برنامه متفاوتی برای آنان در سه‌ماهه نخست سال گذشته در دستور کار قرار گیرد. برنامه‌ای که هم میزان آمادگی آنان را حفظ و هم موجب شود تا آنان از گزند ویروس کرونا در امان باشند. در این زمینه برخی از ورزشکاران به‌صورت انفرادی و برخی دیگر در منزل کارهای آماده‌سازی را انجام دادند تا همچنان در شرایط مسابقه قرار بگیرند این کار راحت نبود بلکه مدیریت، کادر فنی و ورزشکاران را درگیر کرد.

نایب رییس زنان فدراسیون قایقرانی بابیان اینکه در سه‌ماهه نخست مسابقه یا تمرین در دستور کار نبود افزود: مهم‌ترین برنامه در این دوره زمانی کلاس‌های دانش‌افزایی و مهارت‌آموزی بود که با حضور مدرسان داخلی و خارجی انجام شد. این کلاس‌ها به‌صورت آنلاین و با کمترین هزینه برگزار شد و مدرسان بسیار خوبی از ورزش ایران و جهان در آن حضور داشتند. بدون شک نتیجه این کار در سال‌های آینده بیش از اکنون قابل‌مشاهده است. همچنین از اوایل مهرماه سال گذشته نیز لیگ و اردوهای تمرینی شروع‌ شد و این اردوها در ۲ بخش زنان و مردان همچنان در جریان است و اختتامیه لیگ نیز هجدهم اسفند برگزار شد.

وی ادامه داد: نمی‌شود گفت که کرونا بر عملکرد ورزشکاران تأثیر نگذاشته است اما مجموعه برنامه‌های فدراسیون و کادر فنی این افت عملکرد را به حداقل رسانده و اکنون ورزشکاران منتظر مسابقه‌های انتخابی المپیک هستند و انتظار می‌رود چند سهمیه در آن نصیب کاروان اعزامی ایران به المپیک توکیو شود. کسب سهمیه دور از انتظار نیست.  آخرین اردوهای تیم ملی در جریان است و اگر گزینشی‌های این رشته مطابق تقویم جهانی انجام شود بدون شک ما تیم‌هایی برای اعزام داریم.

اشرف همچنین گفت: با برگزاری دوره‌های دانش‌افزایی به دنبال به‌روز کردن دانش کارشناسان و مربیان هستیم. این الگو می‌تواند در آینده به توسعه رشته ورزشی کمک کند. سطح رقابت‌های لیگ بسیار خوب بود و با توجه به تعطیلی چند ماهه تمرینات ورزشکاران می‌تواند مطلوب توصیف شود.

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha