صالحی‌امیری: مردم در سال ۱۴۰۰ شاهد موفقیت ورزشکاران ایرانی خواهند بود

تهران- ایرنا- رییس کمیته ملی المپیک گفت: برنامه‌های خوبی برای موفقیت ورزش ایران در توکیو طراحی شده و مردم ایران تابستان سال ۱۴۰۰ شاهد موفقیت قهرمانان خود خواهند بود.

«سیدرضا صالحی امیری» روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه شیوع کرونا چه تاثیراتی در ورزش ایران گذاشته است، اظهار داشت: درست است برخی از مسابقات مانند بازی‌های المپیک و گزینشی‌های آن به تعویق افتاد یا لغو شد اما کمیته ملی المپیک به همراه فدراسیون‌ها به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی کردند که خللی در آمادگی ورزشکاران ایجاد نشد بلکه تعویق المپیک به فرصتی برای برخی از ورزشکاران ما تبدیل شد تا مصدومیت‌ها را رفع کنند.

رییس کمیته ملی المپیک ایران ادامه داد: اکنون کمیته ملی المپیک آماده اعزام ورزشکاران به رقابت‌های بین‌المللی است. تمام فدراسیون‌ها و رشته‌های زیرمجموعه‌های آن‌ها آماده اعزام به المپیک و ۶ رویداد مهم در سال ۱۴۰۰ هستند.

وی  با اشاره به‌سختی های سال ۱۳۹۹ برای ورزش ایران گفت: البته سختی شیوع کرونا تنها برای ورزش نبود بلکه برای تمام بخش‌ها بود و ما تسلیم سختی‌های کرونا نشدیم  و با برنامه‌های متنوع و مستمر این سال را به یک سال حیاتی برای ورزش ایران تبدیل کردیم. برگزاری لیگ‌ها با شرایط خاص و ادامه اردو المپیکی‌ها نمونه بارز این برنامه‌ریزی است. اکنون چند رشته ما آماده اعزام به مسابقات گزینشی هستند.

صالحی امیری در تبیین چشم‌اندازهای سال ۱۴۰۰ نیز افزود: هدف اصلی ما برای این سال موفقیت در المپیک است و برنامه مای لازم را برای این کار انجام دادیم. در این سال سهمیه‌ها ما تکمیل خواهد شد و مردم ایران در تابستان داغ ۱۴۰۰ سال افتخارآفرینی قهرمانان کشور خواهند بود. بعد از المپیک نیز چند تورنمنت بزرگ در دستور کار است که یکی از آن‌ها بازی‌های کشورهای اسلامی هست و ما خود را برای آن نیز آماده کردیم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha