دومین جشنواره ملی مهر سلامت اصفهان آغاز شد

اصفهان - ایرنا - دومین جشنواره ملی فیلم کوتاه مهر سلامت اصفهان روز دوشنبه با پخش آثار منتخب و راه یافته به بخش مسابقه از طریق فضای مجازی آغاز به کار کرد.

دومین جشنواره ملی فیلم کوتاه مهر سلامت اصفهان با شعار " هر ایرانی یک مهرورز سلامت " با هدف بازتاب فعالیت‌های خیران در بخش سلامت در ۲ بخش اصلی فیلم (مستند و داستانی) و فیلمنامه روزهای هجدهم و نوزدهم اسفند جاری برگزار می‌شود؛ برگزاری این جشنواره بدلیل شرایط ناشی از شیوع کرونا در سال جاری از آبان به اسفند موکول شد.
دبیر اجرایی دومین جشنواره ملی فیلم کوتاه مهر سلامت اصفهان روز دوشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: امسال با توجه به شرایط کرونا، مراسم افتتاحیه برای جشنواره برگزار نشد و فردا مراسم اختتامیه بصورت محدود و با رعایت شیوه‌نامه های بهداشتی در تالار ابن سینای دانشگاه علوم پزشکی اصفهان برگزار خواهد شد.

محمد پسران رزاق افزود: یکهزار و ۲۹۴ اثر در بخش‌های داستانی، مستند، فیلمنامه و کرونا به دبیرخانه دومین جشنواره ملی فیلم کوتاه مهر سلامت اصفهان ارسال شد که از میان آنها ۳۳ اثر در بخش داستانی، ۲۳ اثر در بخش مستند، ۲۳ اثر در بخش فیلمنامه، ۱۷ اثر داستانی کرونا و ۱۰ مستند کرونا برای مرحله نهایی و مسابقه انتخاب شدند.

وی با بیان اینکه از بین آثار راه یافته به مرحله مسابقه جشنواره، ۵۳ فیلم امروز و فردا از طریق فضای مجازی و پایگاه اینترنتی جشنواره به نشانی www.msff.ir نمایش داده می‌شود، اظهار داشت: زمان این فیلم ها از یک تا ۳۰ دقیقه متغیر و پخش آنها، رایگان است.

پسران رزاق با اشاره به اینکه آثار برتر در بخش‌های مختلف در مراسم اختتامیه معرفی و تجلیل می‌شوند، خاطرنشان کرد: فردا مراسم نکوداشت استاد کامبوزیا پرتوی که از داوران بخش فیلمنامه جشنواره بود و سه ماه گذشته بر اثر ابتلا به کووید ۱۹ جان باخت نیز برگزار خواهد شد.

وی، استقبال هنرمندان از دومین جشنواره ملی مهر سلامت اصفهان را غیر قابل تصور خواند و تاکید کرد: تعداد آثار رسیده با وجود محدودیت‌های ناشی از دوران کرونا نسبت به دوره قبل حدود ۳۵ درصد افزایش یافت.

جشنواره فیلم کوتاه مهر سلامت نخستین بار در اصفهان در سال ۹۷ و با هدف ارتقای فرهنگ نیکوکاری در حوزه سلامت و پاسداشت و ارج نهادن به جایگاه خیّران و نیکوکاران حوزه سلامت برگزار شد؛ این جشنواره ۲ سال یکبار و توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، مجمع خیرین سلامت و دانشگاه علوم پزشکی اصفهان برگزار می‌شود و دبیرخانه آن در اصفهان مستقر است.

به گزارش وزارت بهداشت، تاکنون یک میلیون و ۶۹۸ هزار نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شدند و ۶۰ هزار و ۷۸۶ نفر بر اثر ابتلا به این بیماری جان باختند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =