وزارت ورزش و جوانان تنها نهاد صادرکننده مجوز خانه جوان است

تهران - ایرنا - معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: ‌وزارت ورزش و جوانان تنها نهاد صادرکننده مجوز خانه جوان در کشور است.

به گزارش ایرنا از وزارت ورزش و جوانان ،‌محمد مهدی تندگویان روز دوشنبه با بیان این که در آیین نامه جدید مدل نگهداری و شیوه بهره برداری از خانه های جوان تحت نظارت و مدیریت مدیران کل استان ها خواهد بود افزود: بر این اساس تنها نهادی که می تواند صدور مجوز خانه جوان در کشور داشته باشد وزارت ورزش و جوانان است و اگر نهاد دیگری هم بخواهد خانه جوان تاسیس کند باید از این وزارت خانه مجوز بگیرد.

معاون وزیر ورز و جوانان در نشست هم اندیشی مدیران کل ورزش و جوانان استان ها با وزیر ور معاونان وزارت ورزش و جوانان که صبح امروز به صورت وبینار برگزار شد، با اشاره به قانون جدید اهداف، وظایف و اختیارات وزارت ورزش و جوانان گفت: خوشبختانه موضوع خانه های جوان و سمن های جوانان در این قانون لحاظ شده و آیین نامه های آن ها به استا نها ابلاغ خواهد شد و ان شاءالله سال آینده در موضوعات احداث، تجهیز و نگهداری خانه های جوان مشکلی نخواهیم داشت.

وی با بیان این که در آیین نامه جدید مدل نگهداری و شیوه بهره برداری از خانه های جوان تحت نظارت و مدیریت مدیران کل استان ها خواهد بود افزود: بر این اساس تنها نهادی که می تواند صدور عنوان خانه جوان در کشور داشته باشد وزارت ورزش و جوانان است و اگر نهاد دیگری هم بخواهد خانه جوان تاسیس کند باید از این وزارت خانه مجوز بگیرد.

تندگویان به موضوع ثبت شناسه سمن های جوانان اشاره کرد و گفت: طبق قانون و آیین نامه جدید وزارت ورزش و جوانان، سال آینده همه سمن های جوانان به صورت مستقیم از سوی وزارت ورزش و جوانان به سازمان ثبت برای صدور شناسه معرفی می شوند و پروسه استانداری و وزارت کشور حذف می شود، بنا بر این، همه سمن های جوانان باید اظهار نامه مالیاتی خود را پر کنند در غیر این صورت شناسه دریافت نمی کنند و ما نمی توانیم اعتباری به آنها پرداخت کنیم.

وی با بیان این که مجامع استانی سمن های جوانان، شعبات مجمع ملی سمن های جوانان در کشور هستند، اظهار داشت: یکی از وظایف مجامع استانی سمن ها، نظارت بر عملکرد مالی سمن های جوانان است و تخلف ها ابتدا باید در مجامع استانی سپس در مجمع ملی جوانان قبل از ورود هر نهاد نظارتی دیگری بررسی شود.

معاون امور جوانان با اشاره به نزدیک بودن انتخابات ریاست جمهوری، تاکید کرد: یکی از وظایف سمن ها رونق انتخابات و ترویج فرهنگ مشارکت در انتخابات است اما این که سمنها بخواهند در خدمت یک شخص یا جناح خاص در انتخابات قرار بگیرند صددرصد تخلف است، بنابراین نباید اجازه داد سمن های جوانان مورد بهره برداری سیاسی و جناحی قرار بگیرند.

اخذ به موقع گزارش عملکرد سمن ها توسط معاونان جوانان استان ها، ثبت تعداد و مصوبات ستادهای استانی و شهرستانی ساماندهی امور جوانان در سامانه وزارت ورزشو جوانان، شفاف سازی اعتبارات مالی سمن ها و در اختیار قرار دادن یک نسخه از گزارش عملکرد حوزه جوانان به مجمع نمایندگان استان برای اطلاع کافی از اعتبارات و اقدامات حوزه جوانان از دیگر نکاتی بود که محمد مهدی تندگویان به آن ها تاکید کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =