رضایی: مدیریت جهادی پشت هیچ مانعی متوقف نمی‌شود

تهران - ایرنا - دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: مدیریت جهادی پشت هیچ مشکل و مانعی متوقف نمی‌شود و با خلاقیت و نوآوری جلو می‌رود.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، محسن رضایی عصر دوشنبه در هفتمین همایش مدیریت جهادی کشور که با شعار «مدیریت جهادی لازمه توسعه و پیشرفت کشور» برگزار شد، گفت: پیشرفت کشور نیازمند کار تیمی و جمعی است.

وی مهمترین دستاورد دفاع مقدس را پیدایش و کشف الگوی مدیریت بومی با اتکا به آموزه‌های اسلامی و ایرانی عنوان کرد آن هم توسط نسل جوان و فرزندان ملت عزیز و پرافتخاری که دشمنان در دویست سال اخیر اعتماد به نفسش را بمباران کرده بودند. فرزندان ملت در دفاع مقدس روی پای خود ایستادند و راه پیشرفت کشور را گشودند و به پیروزی دست یافتند و اجازه ندادند یک وجب از خاک کشورمان به دست بیگانه بیافتد.  

 رضایی افزود: در انقلاب و دفاع مقدس بود که ملت بیش از پیش به این باور ایمان آورد که ملت ایران می‌تواند راه ویژه و منحصربفرد خود را برای پیشرفت بپیماید. ایران، امروز در دهه پنجم، در عرصه اقتصاد هم می‌تواند راه خود را باز کند و جلو برود. کارهای مثبت و پروژه های خوبی در کشور به صورت جزیره‌های پراکنده وجود دارد و انجام می شوند، که باید به صورت یکپارچه و برخوردار از یک نظم مکمل انجام شوند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام به نمونه هایی از فعالیت های جهادی صورت گرفته در کشور اشاره کرد و گفت: انجام پروژه‌های پالایشگاهی با تکنولوژی بومی، یک کار جهادی پرافتخار بود که جوانان انقلاب آن را به بهترین شکل و بالاترین راندمان انجام دادند.

وی با تاکید بر اینکه مدیریت جهادی برای کشور ما یک ضرورت است، افزود: کشور ما تجربه و دانش این الگوی مدیریتی را دارد. البته شایسته است که این الگو در همه امور و با نگان کلان و به هم پیوسته اجرا شود اما هرجا به صورت خُرد عمل شده نیز موفق بوده است.

رضایی گفت: اولین ویژگی مدیریت جهادی، پیش بینی حوادث و رویدادها است. اگر مدیریت اجرایی کشور از توان علمی خوب برای پیش بینی برخوردار بود، نباید این حجم از حاشیه نشینی در شهرهای کشورمان ایجاد می شد. متاسفانه شاهد هستیم مدیریت کشور دچار روزمرگی و نگاه‌های کوتاه مدت و انفعالی شده است.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: مدیریت جهادی، دانش رویارویی با رویدادهای زندگی است. تمام زندگی، رویداد است و باید به بهترین شکل با آنها مواجه شد و پیامدها را پیش بینی کرد.

 رضایی گفت: مدیریت جهادی پشت هیچ مشکل و مانعی متوقف نمی شود و با خلاقیت و نوآوری جلو می رود. در عملیات خیبر، ۱۴ کیلومتر پل شناور را در شرایط خاص و پیچیده احداث کردیم. نسل اول پهپادهایی که کشورمان امروز با بهترین کیفیت تولید می کند، در جنگ و برای شناسایی ساخته شد. هواپیمای کنترلی مهاجر در دوران دفاع مقدس ساخته شد.

وی با بیان اینکه کار کردن جمعی با محوریت فرهنگِ برادری، یک ویژگی مدیریت جهادی است، گفت: قاسم سلیمانی در غم احمد کاظمی اشک می ریخت. این اشک، نمودی از انس دو برادر از دو استان و دو گویش بود. مدیریت جهادی بر پایه برادری پیش می‌رفت. یک دانشجو که شهید می شد، همرزمانش برگه های مرخصی خود را پاره می کردند تا در جبهه بمانند و از آرمان او دفاع کنند.  

رضایی گفت: به رغم وجود مشکلات اقتصادی، ظرفیت‌های عظیم و قابل توجهی در کشور وجود دارد که مدیریت جهادی می‌تواند این پتانسل‌ها را آزاد کند تا پیشرفت و شتاب پیشرفت کشور بیشتر شود. کشور نیازمند این سبک مدیریتی است.

در این مراسم از خانواده  سه پرستار مدافع سلامت شهید کیانا نخعی، شهید نرجس خانعلیزاده و شهید مریم رحیمی تجلیل و تقدیر شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =