قطار شهری کرج خرداد ۱۴۰۰ افتتاح می شود

کرج - ایرنا- مدیرعامل شرکت سابیر مجرِی پروژه خط ۲ قطار شهری کرج اعلام کرد که قطعه نخست خط ۲ قطار شهری کرج خرداد ماه سال ۱۴۰۰ بهره برداری می شود.

سیدعلیرضا سجادی روز دوشنبه در حاشیه بازدید محمد شریعتمداری وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی از پروژه خط ۲ قطار شهری کرج افزود:  قطعه نخست خط ۲ قطار شهری کرج به طول حدود ۶.۵ کیلومتر اکنون در حال ریل گذاری و نصب تجهیزات است.

وی بیان داشت: تلاش ها براین است تا قطعه نخست پروژه قطار شهری کرج بین ۴۵ متری گلشهر تا چهار راه طالقانی تکمیل و آماده خدمات دهی به شهروندان کرجی شود.

سجادی گفت :  اکنون مشکل خاصی به لحاظ امکانات و تجهیزات قطعه اول خط ۲ قطار شهری کرج وجود ندارد و تلاش ها بر تکمیل این پروژه عظیم معطوف شده است.

مدیرعامل شرکت سابیر افزود: نصب آسانسورها و پله های برقی در ایستگاه های ۴۵ متری گلشهر و چهار راه طالقانی نیز به زودی انجام خواهد شد تا پروژه آماده بهره برداری شود.

سجادی اظهار داشت : پس از تکمیل قطعه نخست ، بلافاصله عملیات احداث و تجهیز ایستگاه مترو بین چهار طالقانی و میدان شهید سلطانی کرج آغاز می شود ضمن آنکه در ضلع غربی پروژه طرح توسعه ای آن به سمت کمالشهر کرج  در ساخت اقدام قرار خواهد گرفت.

رستمی معاون فنی شرکت سابیر نیز در این بازدید اعلام کرد که خط ۲ قطار شهری کرج به طول ۲۷ کیلومتر بین کمالشهر کرج و شهرستان ملارد استان البرز در دست اقدام قرار گرفته است.

وی بیان داشت : پیش بینی می شود با تکمیل این پروژه هر ساعت ۲۴ هزار مسافر توسط قطار شهری در کرج و حومه  جابه جا شود.

عملیات احداث خط ۲ قطار شهری کرج از سال ۱۳۸۵ آغاز شده که این پروژه به دلیل مشکلاتی مانند کمبود اعتبار و تحریم ها راه اندازی آن به تاخیر افتاد که اکنون با همت مهندسان شرکت سابیر و مدیریت شهری کرج و حمایت دولت تدبیر و امید در آستانه گشایش قرار گرفته است.

شرکت سابیر وابسته به مجموعه شرکت پشتیبانی شستا و سازمان تامین اجتماعی کشور است.     

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =