استاندار تهران: ۳ تا ۴ هزار تخت بیمارستانی در حال تکمیل شدن است

تهران- ایرنا- استاندار تهران با اشاره به ارتقای سطح خدمات پزشکی و درمانی در این استان اعلام کرد: ۳ تا ۴ هزار تخت جدید بیمارستانی در استان تهران آماده بهره‌برداری است و بزودی مورد استفاده شهروندان قرار می‌گیرد.

به گزارش ایرنا، انوشیروان محسنی بندپی عصر دوشنبه در جلسه هفتگی ستاد مقابله با کرونا استان تهران اعلام کرد: بزودی ۳ تا ۴ هزار تخت بیمارستانی در استان تهران به بهره برداری می رسد و برای تسریع در این کار ادارات آب، برق و گاز موظف شدند در نصب انشعابات این بیمارستان ها اقدامات سریع انجام دهند.

به گفته وی، این بیمارستان ها بالای ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند و تلاش داریم هر چه زودتر این مراکز درمانی مورد استفاده مردم قرار گیرد.

استاندار تهران با بیان اینکه شیوه مقابله با کرونا در استان تهران با هیچ جای دنیا قابل مقایسه نیست افزود: از روز ۱۵ تا ۳۰ اسفندماه ۴۰ درصد تراکنش های مالی استان تهران در اماکن تجاری و بازار انجام می شود و به همین منظور نگران شلوغی اماکن تجاری در روزهای پایانی سال هستیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: خدا را شاکریم که به همت همه دست اندرکاران مدیران دانشگاه های علوم پزشکی، سپاه و بسیج از بدو شیوع ویروس کرونا در کنار وزارت بهداشت بودند که بالغ بر ۲۵ دستگاه دولتی در امر مدیریت ویروس کرونا در استان تهران نقش داشتند شرایط نسبتا پایداری در استان تهران رقم زدند.

استاندار تهران درباره سفرهای نوروزی نیز گفت: در روز ۲۵ اسفندماه رنگ بندی شهرها اعلام می شود و هر شهری که رنگ آن قرمز و نارنجی باشد سفر مطلقا ممنوع است و تا روز ۱۵ فروردین ماه ملاک نظر همان اعلام رنگ بندی در روز ۲۵ اسفندماه خواهد بود.

به گفته وی، هم اکنون ۴۵ شهر کشور در وضعیت قرمز و نارنجی قرار دارد و این بدان معناست که سفرهای نوروزی در این شهرها ممنوع است.

محسنی بندپی خاطرنشان کرد: در ایام نوروز شهر تهران خلوت خواهد شد اما مراکز دولتی به ویژه بیمارستان های دولتی در خط مقدم همچنان باقی خواهند ماند و در زمینه زیرساخت های شبکه سلامت و تخت های بیمارستان دولتی نیز در حال ارتقا هستیم.

به گفته وی، میزان فاصله گذاری اجتماعی در استان تهران ۷۱ درصد است و در روزهای پایانی سال این میزان در حال کاهش است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =