۱۰ سمن با مجوز اداره کل ورزش و جوانان گیلان تشکیل شد

آستارا - ایرنا - رئیس مشارکت‌های اجتماعی اداره کل ورزش و جوانان گیلان گفت: امسال با مجوز این اداره کل، ۱۰ سازمان مردم نهاد در حوزه‌های فرهنگی، اجتماعی، سلامت و بانوان در استان تشکیل شده است.

به گزارش خبرنگار ایرنا فیروز عزت دوست روز دوشنبه در جلسه مجمع سازمان مردم نهاد سفیران آوای سلامت در اداره ورزش و جوانان آستارا بیان کرد: ۱۱۶ سمن، زیر نظر اداره کل ورزش و جوانان گیلان فعالیت می کنند و خدمات آنها در حوزه پیشگیری از کرونا ارزشمند است.

وی افزود: سازمان های مردم نهاد گیلان، سه هزار بسته معیشتی هر کدام به ارزش سه میلیون ریال به خانوارهای آسیب دیده از کرونا توزیع کردند و مشارکت خیران در تهیه این بسته ها پررنگ بود.

وی ادامه داد: ۱۰ کارگاه آموزش توانمندسازی سازمان های مردم نهاد گیلان تا پایان فروردین ۱۴۰۰ برگزار خواهد شد و مراکز مشاوره ازدواج نیز با مشارکت سمن ها در تعدادی از شهرهای استان فعال است.

او گفت: ۱۲ طرح کارآفرینی توسط سمن ها در سامانه مشارکت های اجتماعی وزارت ورزش و جوانان ثبت شده است و جوانان با ارائه طرح، از تسهیلات این سامانه استفاده کنند.

عزت دوست افزود: مسئولان سمن ها با همکاری خیرین برای حمایت از نخبگان علمی استان، برنامه بدهند و با هماهنگی ادارات ورزش و جوانان شهرستان ها در برگزاری برنامه های فرهنگی به خصوص در هفته جوان در فروردین ماه همکاری کنند.

رئیس مشارکت های اجتماعی اداره کل ورزش و جوانان گیلان بیان کرد: عضویت افراد به ویژه جوانان در سازمان های مردم نهاد علاوه بر پیشگیری از بزهکاری ها، باعث ارتقای سطح امنیت جامعه می شود.

وحید خاصی پور رئیس اداره ورزش و جوانان آستارا هم گفت: امسال چهار جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان در شهرستان برگزار شده و برای برگزاری جشنواره "جوان فاخر" در رشته های هنری و فرهنگی بمناسبت هفته جوان با مشارکت سمن های آستارا برنامه ریزی شده است.

شهرستان آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت و ۱۰ سازمان مردم نهاد در منتهی الیه غرب استان گیلان واقع شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha