تمهیدات نام‌نویسی از داوطلبان انتخابات شوراها در لارستان فراهم است

لارستان-ایرنا-معاون استاندار فارس و فرماندار ویژه لارستان گفت: تمهیدات، تدابیرو شرایط لازم برای آغاز نام نویسی از داوطلبان انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا در این شهرستان فراهم است.

به گزارش ایرنا جلیل حسنی، دوشنبه در بازدید از محل ثبت نام داوطلبان شوراهای اسلامی شهر در فرمانداری لارستان، اظهار داشت: داوطلبان می‌توانند از طریق اپلیکیشن (نرم افزار کاربردی) موبایلی بارگذاری شده در پورتال وزارت کشور، نسخه دسکتاپ (کامپیوتر) و همچنین از طریق دفاتر پیشخوان دولت و کافی نت‌ها اقدام به ثبت نام کنند.

وی، افزود ثبت نام از داوطلبان شوراهای اسلامی شهرها از ساعت هشت صبح روز چهارشنبه (بیستم اسفندماه ۹۹) آغاز و تا ساعت ۱۸ روز سه‌شنبه (بیست و ششم اسفند) به مدت یک هفته ادامه دارد و بر اساس تبصره سه ماده ۳۰ قانون انتخابات شوراهای اسلامی، داوطلبان در هنگام ثبت‌نام باید گواهی عدم سوءپیشینه که از تاریخ صدور آن بیش از سه ماه نگذشته باشد، ارائه کنند و این موضوع یکی از شرط های لازم و اساسی برای داوطلبان شوراهای اسلامی شهری است.

فرماندار ویژه لارستان اضافه کرد: همچنین داوطلبان انتخابات شوراها می‌توانند با مراجعه به دفاتر خدمات قضایی و یا سامانه جامع خدمات الکترونیک قضایی به نشانی الکترونیکی (WWW.ADLIRAN.IR) نسبت به دریافت گواهی عدم سوءپیشینه اقدام و هنگام ثبت‌نام ارائه کنند.

وی، با اشاره به اقدامات فرمانداری لارستان برای ثبت نام از داوطلبان گفت: ظرفیت‌های خوبی برای آسان سازی روند ثبت نام کاندیداها فراهم شده و آمادگی کامل داریم از داوطلبان ششمین دوره از انتخابات شوراها با رعایت تمام دستورالعمل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری فیزیکی، ثبت نام آنها را انجام دهیم.

حسنی بیان داشت: همچنین ثبت‌نام داوطلبان عضویت در شوراهای اسلامی روستاها و تیره‌های عشایری از ساعت هشت صبح روز دوشنبه (شانزدهم فروردین ماه سال ۱۴۰۰) آغاز می‌شود و تا ساعت ۱۸ روز یکشنبه (بیست و دوم فروردین ماه) به ‌مدت هفت روز ادامه دارد.

وی، ثبت نام از طریق اپلیکیشن موبایلی بارگذاری شده در پورتال وزارت کشور، نسخه دسکتاپ (کامپیوتر)، دفاتر پیشخوان دولت و از طریق کافی نت‌ها به عنوان چهار روش برای نام نویسی داوطلبان برشمرد و گفت: داوطلبان همچنین می‌توانند از طریق مراجعه حضوری به فرمانداری لارستان در این زمینه اقدام کنند.   

حسنی ادامه داد: داوطلبانی که به صورت غیر حضوری و از طریق یکی از روش‌های اعلام شده، ثبت نام می‌کنند، پس از دریافت کُد رهگیری و تایید نهایی ثبت نام که از طریق ارسال پیامک از سوی ستاد انتخابات شهرستان مربوطه به داوطلب اعلام می شود، دیگر نیازی به مراجعه به فرمانداری ندارند. 

شهرستان لارستان با جمعیتی حدود ۲۳۰ هزار نفر، دارای هفت شهر و ۱۷۹ روستای دارای سکنه و دهیاری است .۵۵ درصد جمعیت این شهرستان در بخش مرکزی ساکن هستند. این شهرستان به مرکزیت لار در فاصله ۳۷۸ کیلومتری جنوب شرقی شیراز قرار دارد.

سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری، ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا، انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس یازدهم شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری، بیست و هشتم خرداد ۱۴۰۰ برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =