ابعاد جدید از پرونده فساد اداری اداره کل اقتصاد و دارایی استان کرمان

کرمان - ایرنا - دادستان عمومی و انقلاب کرمان با تاکید بر اینکه برخورد با فساد اداری مدیران در راستای اجرای فریضتین امر به معروف و نهی از منکر به عنوان یکی از وظایف حاکمیت انجام می شود، ابعاد جدیدی از پرونده فساد اداری اداره کل اقتصاد و دارایی این استان را تشریح کرد.

به گزارش ایرنا، دادخدا سالاری روز دوشنبه در تشریح این خبر به رسانه ها افزود: در رابطه با این پرونده ضمن احضار و بازداشت مدیرکل اقتصاد و دارایی استان کرمان، ۵۰ نفر به دستگاه قضایی احضار شدند و مجموع بازداشت شدگان این پرونده تاکنون ۲ نفر است.
وی با اشاره به این مطلب که در پرونده فساد اداری اداره کل اقتصاد و دارایی استان کرمان تاکنون ۱۳ میلیارد ریال اختلاس و ارتشاء مطرح شده است، تاکید کرد: ۳۲ قطعه سکه بهار آزادی به عنوان اموال حاصل از جرم در این پرونده شناسایی و توقیف شده است.
وی تاکید کرد: کار شناسایی سایر اموال حاصل از جرم متهمین نیز ادامه خواهد داشت.
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان در بخش دیگری از سخنان خود گفت: در راستای اجرای فرامین مقام عظمای ولایت و نیز بنا به تاکید ریاست قوه قضاییه مبنی بر مبارزه گسترده و بی امان علیه فساد اداری و اجرائی، در سال جاری در پرونده های متعدد بیش از ۵۰ نفر از مسئولین اداری و اجرایی این استان احضار شده و تحت تعقیب قضایی قرار گرفته اند.
سالاری اظهارداشت: مدیران احضار شده به اتهام اختلاس، اخذ رشوه، تحصیل مال از طریق نامشروع، تضیییع اموال دولتی، پولشویی، استفاده غیر مجاز از اموال دولتی، مصرف وجوه دولتی بیش از اعتبار تعیین شده، تحصیل منفعت به نحو متقلبانه و مداخله در معاملات، از سوی این دادسرا تحت تعقیب قرار گرفته اند.
وی خاطرنشان کرد: در خصوص برخی از این مدیران با توجه به اهمیت موضوع اتهامی و وجوه غیر قانونی تحصیل و تصاحب شده، قرار بازداشت موقت صادر و ۲۰ نفر  از این افراد بازداشت شده اند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =