رئیس ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد ابقا شد

تهران- ایرنا- باتوجه به اتفاق آرای اعضای شورای سیاستگذاری هماهنگی و نظارت بر کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حکمی حجت الاسلام حبیب رضا ارزانی را مجددا به عنوان رئیس ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد منصوب کرد.

به گزارش روز دوشنبه گروه فرهنگی ایرنا از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حکم سیدعباس صالحی خطاب به حجت الاسلام حبیب رضا ارزانی آمده است: نظر به شایستگی تجارب ارزشمند و صلاحیت های علمی جنابعالی و به استناد بند ۹ اساسنامه ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی، با اتفاق آرای اعضای شورای سیاستگذاری مصوبه جلسه ۱۰/ ۱۲/ ۱۳۹۹ به عنوان رئیس ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور به مدت سه سال منصوب می شوید.

وی افزود: امید است با اتکال به خداوند سبحان در تقویت فعالیت های کانون های فرهنگی هنری مساجد که نقش ارزنده ای در اعتلای فرهنگی اسلامی کشور بر عهده دارند، بر اساس ماده ۱۰ اساسنامه در انجام وظایف محوله موفق و موید باشید.

به گزارش ایرنا، به دنبال مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی در هجدهم اسفند 1371 برای مقابله با تهاجم فرهنگی و احیای نقش واقعی فرهنگی و تبلیغی مساجد و استفاده بهینه از امکانات و تأسیسات دستگاه‌های دولتی، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی موظف شد هیأتی را در راستای هدایت و سازماندهی فعالیت‌های فرهنگی و هنری در مساجد ایجاد کند که  این هیأت بعد از شکل‌گیری و فعالیت به ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد شهرت یافت
شبکه عظیم کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور با 25 هزار و 993 کانون یکی از وسیع‌ترین و موثرترین مراکز فرهنگی نظام جمهوری اسلامی است که از سال 1372 به صورت رسم آغاز به فعالیت کرد و تاکنون پایگاه صدها هزار نوجوان و جوان علاقه‌‎مند و مستعد بوده است.
ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور با رویکرد تاسیس کانون‌ در تمام مساجد کشور، برنامه‌ریزی‌های خود را انجام داده و به افزایش تأسیس تعداد کانون‌ها در هر سال اهتمام ویژه‌ای دارد. هر مسجدی در صورت آمادگی تمایل و ارایه درخواست کتبی به دبیرخانه‌های استانی و با ارایه مدارک لازم می‌تواند به این شبکه اجتماعی مذهبی وارد و عضو شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =