۲ میلیون و ۷۰۰ هزار دانش‌آموز در طرح پرسش مهر شرکت کردند

ساری- ایرنا- مدیرکل فرهنگی ، هنری ، اردوها و فضای پرورشی وزارت آموزش و پرورش گفت با اعلام این که هیچ‌یک از فعالیت‌های تربیتی و پرورشی در شرایط کرونایی تعطیل نشد ، گفت که تاکنون ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار دانش آموز در طرح پرسش مهر شرکت کرده‌اند.

به گزارش ایرنا ، هر ساله رییس جمهوری با هدف پرورش روحیه پرسش‌گری و توانایی نقد و تحلیل پدیده‌ها، ایجاد تعامل بیشتر میان معلمان و دانش‌آموزان، ایجاد نشاط، شادابی و تحرک بیشتر در مدارس، ترویج و تقویت امر تحقیق و پژوهش در آموزش و پرورش، گسترش و تقویت فعالیت‌های گروهی و کشف، رشد و پرورش استعدادهای بالقوه در آئین گشایش مدارس و آغاز سال تحصیلی جدید خطاب به دانش‌آموزان کشور، سوالاتی را با عنوان «پرسش مهر» مطرح می‌کند.

رییس جمهوری در طرح پرسش مهر سال تحصیلی جاری از دانش آموزان  پرسیده بود : برای مقابله با ویروس کرونا، چگونه باید به خانواده، هم کلاسی‌هایتان کمک کنید؟

علی رمضانی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در ساری افزود : فعالیت های تربیتی و پرورشی مدارس در دوران کرونا به لحاظ کیفی در فضای مجازی بازخورد بیشتری در میان دانش آموزان پیدا کرد.

وی گفت که همچنین تا کنون چهار میلیون و ۷۰۰هزار دانش آموز در مسابقات فرهنگی و هنری شرکت کرده اند.

رمضانی با اظهار این که از یک سال گذشته تا کنون فعالیت های تربیت  و پرورشی در زیست بوم جدید با هدف ترویج فرهنگ دینی و اسلامی ، مهارت آموزشی و پرورشی همراه با نشاط و شادابی دانش آموزان در فضای مجازی پیگیری شد ، گفت : بستر شبکه اجتماعی " شاد"  زمینه شناسایی توانمندی و ظرفیت های بالقوه  دانش آموزان را دوچندان کرده است.

مدیرکل فرهنگی وزارت آموزش و پرورش  افزود : امروز با ایجاد کانال ها و شبکه های مختلف اجتماعی ،فعالیت های فرهنگی  ، هنری و تربیتی دانش آموزان در کل کشور به صورت مطلوب گسترش یافته است و حتی این فعالیت ها در اختیار دانش آموزان مناطق محروم جامعه قرار گرفته است.

وی همچنین از تداوم طرح راهیان نور در بستر فضای مجازی در شرایط کرونایی خبر داد و اظهار داشت : تاکنون چهار میلیون و ۳۰۰ هزار نفر در قالب فضای مجازی در این طرح شرکت کردند.

رمضانی افزود : حضور تمام دانش آموزان و اولیای آنان در اردوهای راهیان نور در بستر فضای مجازی اختیاری و رایگان است و برای شرکت‌کنندگان در این اردوها، گواهی اتمام اردو صادر می‌شود.

وی بر لزوم استفاده از ظرفیت شبکه اجتماعی شاد به عنوان یک شبکه با قدرت تاکید کرد و گفت : دسترسی این شبکه  بین همه دانش آموزان سبب شد تا فعالیت های فرهنگی و هنری دانش آموزان با کیفیت بیشتر در همه نقاط کشور ارائه شود.

مدیرکل فرهنگی وزارت آموزش و پرورش برای شرکت در مراسم اختتامیه دومین دوره طرح ملی لاله‌های روشن با عنوان ۴۰ هزار یادواره، ۴۰ هزار شهید و ۴۰ هزار مدرسه به مازندران سفر کرد. این مراسم امروز به میزبانی ویدئو کنفراسی آموزش و پرورش مازندران و با قرائت پیام وزیر آموزش و پرورش در ساری برگزار شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha