۶ تُن چوب قاچاق در مهاباد کشف شد

مهاباد- ایرنا- رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری مهاباد گفت: ۶ تُن چوب قاچاق طی ۲ عملیات در حاشیه شهر و محور مواصلاتی این شهرستان کشف و ضبط شد.

مجید پاتو روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در راستای برخورد با متخلفان چوب جنگلی قاچاق، ماموران یگان حفاظت منابع طبیعی با همکاری نیروی انتظامی موفق شدند این میزان چوب را در حاشیه شهر و همچنین در محور مهاباد- سردشت شناسایی و ضبط کنند.

وی ادامه داد: طبق ماده ۴۸ قانون و مقررات منابع طبیعی هرگونه حمل چوب بدن اخذ مجوز حمل، غیرقانونی و قاچاق محسوب می‌شود.

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری مهاباد اظهار داشت: امسال در مجموع ۷۰ تن انواع چوب به ارزش ۲ میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال از قاچاقچیان کشف و ضبط شده و در زمینه قطع اشجار نیز ۵۰ فقره پرونده در محاکم قضایی تشکیل شده است.

وی از مردم طبیعت‌دوست، همیاران طبیعت، دهیاران، شوراهای اسلامی شهر و روستا خواست تا برای مشارکت در حفاظت از منابع طبیعی، گزارش‌های خود مبنی بر تخریب، تصرف و قطع غیرمجاز درختان را به شماره تلفن ۱۵۰۴ یگان حفاظت منابع طبیعی و یا پلیس ۱۱۰ اطلاع دهند. 

پاتو با اشاره به راه‌اندازی شعبه ویژه دعاوی منابع طبیعی و تخریب و تصرف اراضی ملی افزود: قاضی ویژه‌ای نیز برای بررسی سریع پرونده‌های این حوزه تعیین شده است.

وی اضافه کرد: در گذشته پرونده‌های تخریب و تصرف اراضی ملی مدت زمان زیادی در نوبت بررسی قرار می‌گرفتند و متخلفان از این فرصت برای تخریب بیشتر اراضی تصرف شده استفاده می‌کردند.

در شهرستان مهاباد بیش از ۱۹۷ هزار هکتار مرتع وجود دارد که ۵۰ هزار هکتار آن مراتع درجه یک با پوشش مناسب، ۷۰ هزار هکتار مراتع درجه ۲ با پوشش متوسط و بقیه مراتع درجه سه با پوشش ضعیف است.

مهاباد در جنوب آذربایجان‌غربی واقع شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha