۱۸ اسفند ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۵۰
کد خبرنگار: 1460
کد خبر: 84256825
۰ نفر

برچسب‌ها

سه مرکز مثبت زندگی در اردکان افتتاح شد

یزد - ایرنا - رییس اداره بهزیستی اردکان گفت: امروز ۲ هزار و ۴۰۰ مرکز مثبت زندگی به صورت همزمان در سراسر کشور با حضور رییس جمهوری افتتاح و رسما فعالیت خود را آغاز نمود که سهم اردکان از این مراکز سه مورد است.

امیرولی عضدزاده روز دوشنبه در گفت  و گو با ایرنا افزود : پرونده خدمات رسانی مددجویان از طریق مددکاران این مراکز به روزرسانی شده و تمامی یک هزارو ۲۰۰ مددجوی مستمری بگیر در نخستین مرحله مورد بازدید قرار گرفته و لیست آنها تکمیل شده است.

وی اضافه کرد: ایده راه اندازی مراکز مثبت زندگی بر اساس فرمایش مقام معظم رهبری با رویکرد بهره گیری از مشارکت بخش خصوصی و خیران در راستای تسهیل ارائه خدمات در مناطق شهری، روستایی و مناطق کم برخوردار دارای تراکم بالای جمعیتی شکل گرفت.
عضدزاده اظهار داشت : با تشکیل مراکز مثبت زندگی ۲۲ خدمت سطح اول سازمان شامل  تشکیل پرونده و پاسخگویی، شناسایی داوطلبان و خیران تا آگاه سازی و پیشگیری از معلولیت‌ها، غربالگری و آموزش مهارت‌های زندگی  و غیره که حجم قابل توجهی از فعالیت‌های این سازمان است از طریق این مراکز  به صورت رایگان در اختیار جامعه هدف قرار می گیرد.

بر اساس سرشماری سال ۹۵، ۸.۴ درصد جمعیت شهرستان اردکان سالمند هستند و ۲ هزار معلول و ۳۰۰ خانوار نیازمند، زیر پوشش اداره بهزیستی شهرستان اردکان قرار دارند و از خدمات این اداره بهره مند می شوند.

شهرستان ۱۰۵ هزار نفری اردکان که مرکز آن در ۶۰ کیلومتری شمال غربی شهر یزد قرار دارد، متشکل از شهرهای عقدا، خرانق، احمدآباد و اردکان است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =