۱۸ اسفند ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۵۲
کد خبرنگار: 939
کد خبر: 84256790
۰ نفر

برچسب‌ها

زنجانی ها ۱۹۶ میلیون تومان خرج زمستانه کتاب کردند

زنجان - ایرنا - سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان گفت: در قالب اجرای طرح " زمستانه کتاب ۹۹ "، شهروندان این استان بیش از ۱۹۶ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان صرف خرید کتاب کردند.

محمدربیع احمدخانی روز دوشنبه در جمع خبرنگاران افزود: طرح زمستانه کتاب از ۹ تا ۱۶ اسفندماه با مشارکت ۱۱ کتابفروشی در استان زنجان اجرایی شد که این آمار نسبت به طرح پاییزه رشد قابل توجهی داشت.

وی با اشاره به اینکه «کتابفروشی فرهنگان زنجان»، «کتابکده فرهنگ»، «کتابفروشی آگورا»، «موسسه فرهنگی منهاج»، «شهر کتاب زنجان»، «دانشمندان کوچک ۱»، «دانشمندان کوچک ۲»، «پارسه کیدز» و «پاتوق کتاب زنجان» از شهرستان زنجان در این طرح حضور داشتند، گفت: همچنین از شهرستان ابهر نیز کتابفروشی «بهمن» و «حوض نیلی» در طرح زمستانه مشارکت کردند.

سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان با اشاره به اینکه یارانه خرید برای کتاب در این دوره هم ۲۰ درصد بود و خریداران می‌توانستند از ۲۵ درصد یارانه خرید کتاب در این طرح بهره‌مند شوند، گفت: خوشبختانه مشارکت مردم در طرح زمستانه مطلوب بود.

وی با اشاره به اینکه در این طرح ها کتابفروشی‌ها می‌توانند روی فروش کتاب به خریداران تخفیف بدهند و مبلغ تخفیف داده شده را از وزارتخانه دریافت کنند، اضافه کرد: این مبلغ یارانه برای استان در زمستانه کتاب، ۴۴۳ میلیون و ۳۰۰ هزار ریال بود. 

سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان با بیان اینکه کتاب‌های آموزشی بیشترین فروش را داشتند، گفت: همچنین کتابده فرهنگ و پاتوق کتاب نیز از نظر ریالی بیشترین فروش را داشتند.

به گزارش ایرنا در طرح پاییزه کتاب ۶ کتابفروشی از استان زنجان مشارکت کردند و میزان خرید کتاب در این دوره ۱۵۶ میلیون و ۸۲۵ هزار تومان بود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.