۱۸ اسفند ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۰۲
کد خبرنگار: 2330
کد خبر: 84256727
۰ نفر

برچسب‌ها

معترضان محدودیت‌های کرونایی در سوئد با پلیس درگیر شدند

تهران-ایرنا- تظاهرات هزاران سوئدی علیه محدودیت های کرونایی دولت سوئد که به باور آنها آزادی ها و حقوق مدنی آنها را نقض می کند، به درگیری با پلیس منجر شد.

به گزارش دوشنبه ایرنا، خبرگزاری اسپوتنیک نوشت:  این اعتراضات تحت عنوان «تظاهرات هزاران نفر در دفاع از  آزادی و حقیقت»  سازمان دهی شده بود و در آن معترضان پلاکاردهایی در مخالفت با اعمال زور از سوی پلیس و حمایت از حقوق بشر حمل می کردند.

معترضان در استکهلم، پایتخت، با تلاش پلیس برای متوقف کردن اعتراضات از طریق تشکیل دیواری از وسایل نقلیه مواجه شدند. به دنبال ناکامی پلیس برای مذاکره با معترضان، نیروهای پلیس از باتوم و اسپری فلفل برای متقرق کردن معترضان استفاده کرد.  

در حالی که این اعتراضات در ابتدا مسالمت آمیز توصیف شد به دنبال درگیری با پلیس بر اساس گزارش ها ۵ نفر از نیروهای پلیس زخمی شدند.

مقام پلیس استکهلم گفت این اعتراضات مجوز برگزاری نداشت و به رغم درخواست های مکرر، معترضان از متفرق شدن خودداری کردند و گردهمایی در نقض مقررات محدود کننده کووید-۱۹ برگزار شد.

مقررات موقت همه گیری کرونا دستکم اجازه گردهمایی ۸ نفر در اعتراضات را می دهد. با توجه به این که سازمان دهندگان این تظاهرات مجوز نداشتند آنها اکنون با اتهام نقض قانون مواجه هستند.

اندیشکده ضد نژادپرستی اکسپو این اعتراضات را «نزدیک ترین چیز به جنبش ضد قرنطینه در سوئد» توصیف کرده و معتقد است که این اعتراضات با مشارکت افراط گرایان برگزار شد هر چند که تعدادی از رنگین پوستان نیز در بین جمعیت معترض دیده می شدند.

سوئد بیش از ۱۰ میلیون نفر جمعیت دارد و اززمان شیوع کرونا ۶۸۵ هزار نفر در این کشور مبتلا شده اند که بیش از ۱۳ هزار نفر از آنها جان خود را از دست داده اند که این آمار بیشتر از مجموع تلفات سایر کشورهای اسکاندیناوی است. بعد از ماه رویکرد آسانگیرانه دولت سوئد سرانجام تدابیر سختگیرانه ای را اتخاذ کرده و محدودیت هایی را اعمال کرده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha