۵۰ اثر به دبیرخانه جشنواره نمایشنامه نویسی استان همدان رسید

همدان- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان از ارسال ۵۰ اثر به دبیرخانه جشنواره نمایشنامه نویسی استان خبر داد و گفت: این آثار حاصل ذوق و استعداد هنرمندان و نویسندگان همدانی است که به زودی مورد بررسی و داوری قرار می‌گیرند.

«احمدرضا احسانی» روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: نخستین جشنواره نمایشنامه ‌نویسی استان همدان با هدف تقویت هنر نمایشنامه‌نویسی، ترویج فرهنگ والای ایرانی اسلامی و شناسایی استعدادهای این حوزه برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه فراخوان این رویداد هنری مهرماه امسال در دو بخش اصلی و هنرجویان منتشر شد، افزود: ۲۶ اثر در بخش اصلی و ۲۴ اثر در بخش هنرجویی به دبیرخانه جشنواره ارسال شده که هر دو بخش توسط «احمد بیگلریان، عباس شیخ بابایی و رسول کرمی» داوری می‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان خاطرنشان کرد: ارزیابی آثار و تجلیل از برگزیدگان در هر بخش به صورت جداگانه انجام می شود و این جشنواره پذیرای آن دسته از متون نمایشی است که پیش از این به چاپ نرسیده، در هیچ جشنواره یا مسابقه نمایشنامه‌نویسی شرکت نکرده و همینطور به اجرای عموم نیز در نیامده باشند.

احسانی تاکید کرد: موضوع نمایشنامه‌های برای حضور در این جشنواره آزاد است، اما پرداختن به مضامین ملی و مذهبی، بهره‌گیری از دست‌مایه‌های فرهنگ بومی و ارزش‌های دفاع مقدس با استفاده صحیح از عناصر تشکیل دهنده درام در اولویت خواهند بود.

۵۵ عنوان نمایش طی سال جاری در استان همدان اجرا و به نمایش درآمده است. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha