واگذاری انشعاب برق و خدمات به باغ شهرهای غیرمجاز شیراز ممنوع است

شیراز_ایرنا _دادستان عمومی و انقلاب شیراز در بازدید میدانی از اراضی اطراف شیراز اعلام کرد: واگذاری هرگونه انشعاب برق و دیگر خدمات به باغ شهرهای غیر مجاز ممنوع است و دستگاه‌های مرتبط نباید در این زمینه تخلف کنند.

سید مصطفی بحرینی دوشنبه در این برنامه بازدید افزود :تشدید سیاست های پیشگیرانه و نظارتی برای کاهش تخلفات و خسارات وارده ناشی از تصرف اراضی ملی و تغییر کاربری غیر مجاز اراضی زراعی از اولویت های دستگاه قضایی استان است.

دادستان مرکز استان فارس در بازدید میدانی از وضعیت اراضی اطراف کلان شهر شیراز که با حضور مدیران و کارشناسان دستگاه های متولی صیانت از اراضی ملی و زراعی صورت پذیرفت بر لزوم اجرای کامل قوانین و مقررات مرتبط با اراضی و عمل به تکالیف قانونی و وظایف ذاتی دستگاه های متولی در پیشگیری از هرگونه تخلف تاکید کرد.

بحرینی بیان داشت: طبق ماده ۸ قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغ ها و در اجرای مصوبات اخیر شورای حفظ حقوق بیت المال و حفاظت از اراضی و منابع طبیعی، واگذاری هرگونه انشعاب برق به باغ شهرهای غیر مجاز ممنوع و قطع و جمع آوری منصوبات بدون مجوز برق باغ شهرهای غیر مجاز احداثی لازم است.

این مقام قضایی استان ضمن اشاره به نقش بعضی از مشاورین املاک در ترویج و گسترش بی رویه تغییرکاربری غیر مجاز اراضی زراعی و ضرورت جلوگیری از تفکیک اراضی کشاورزی و خرید و فروش آنها بدون رعایت الزامات قانونی گفت:حفظ کاربری اراضی زراعی و باغ ها و قانون منع فروش اراضی فاقد کاربری به تعاونی های مسکن و اشخاص حقیقی در پرتو  طرح شناسایی و پلمب بنگاه های متخلف و تعقیب کیفری دلالان و افراد سودجو میسر می شود.

دادستان عمومی و انقلاب شیراز همچنین گفت:تدابیری اتخاذ شده تا در اجرای گشت های هم پوشان اراضی با حضور همه دستگاه های اجرایی و همکاری مراجع انتظامی در صورت مشاهده تخلف ، با استفاده از ظرفیت قانونی ضمن جلوگیری از ادامه تصرفات و اقدامات بدون مجوز و اعاده وضعیت اراضی به حال سابق ، تمام مصالح ساختمانی ، ادوات و ابزار و ماشین آلات مورد استفاده در تغییر بدون مجوز اراضی و عملیات ساختمانی غیر مجاز نیز توقیف و متخلفان و مجرمین برای تعقیب به مرجع قضایی معرفی شوند.

پدیده باغشهرها در اطراف کلانشهر شیراز طی سه دهه گذشته شکل گرفت و بعدها با تبدیل اراضی کشاورزی و منابع ملی به مکان‌هایی برای باغداری و سکونت ابعاد تازه‌ای یافت.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =