کمپ ماده ۱۶ تربت‌حیدریه راه اندازی شد

تربت‌حیدریه- ایرنا- سرپرست فرمانداری تربت‌حیدریه گفت: با کمک بخش خصوصی کمپ ماده ۱۶ ویژه نگهداری معتادان متجاهر روز دوشنبه به صورت ارتباط ویدئوکنفرانسی با رییس دفتر ریاست جمهوری در این شهرستان راه‌اندازی شد.

حسین شرافتی‌راد در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: کمپ ماده ۱۶ با هدف اصلاح و درمان معتادان بی‌خانمان و کارتن خواب در اجرای تفاهمنامه چهارجانبه بین فرمانداری، دانشگاه علوم پزشکی و بهزیستی تربت‌حیدریه و شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان رضوی ایجاد شده ‌است.
وی ادامه داد: این مکان با ظرفیت ۱۴۰ نفر ویژه مردان در جاده بایگ توسط بخش خصوصی اجاره شده‌ است.
فرماندار تربت‌حیدریه گفت: با کمک افراد خیر وسایل و تجهیزات گرمایشی و سرمایشی به صورت رایگان در اختیار این واحد گذاشته شده و درمانگاه، پزشک مستقر و تامین داروی مورد نیاز معتادان را نیز دانشگاه علوم پزشکی تامین می‌کند.
وی با بیان اینکه تعداد معتادان متجاهر در این شهرستان ۳۰۰ تا ۳۵۰ نفر برآورد می‌شود افزود: در مرحله نخست ۹۷ نفر را از سطح شهر جمع‌آوری کردیم و برای بانوان معتاد نیز ظرفیت ۳۵ نفر را در نظر گرفته‌ایم.
شرافتی راد ادامه داد: معتادان ساکن این کمپ تا بهبودی کامل و تایید پزشک، اجازه خروج از آن را ندارند.
وی گفت: هزینه سرانه هر نفر در این مرکز ۵۴۰ هزار ریال در روز است که نیمی از این مبلغ را شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان تامین می‌کند.

مرکز شهرستان ۲۲۵ هزار نفری تربت‌حیدریه در ۱۵۰ کیلومتری جنوب غربی مشهد قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha