ابتلای ۶۷ بیمار جدید به ویروس کرونا در قزوین ثبت شد

قزوین - ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته ۶۷ بیمار جدید کرونا در سطح این استان ثبت شده و تعداد مبتلایان نیز به ۱۸ هزار و۲۳۳ نفر رسیده است.

به گزارش ایرنا، پیمان نامدار روز دو شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: خوشبختانه در ۲۴ ساعت گذشته، هیچ مورد فوتی بر اثر بیماری کرونا نداشتیم و مجموع مبتلایان به این بیماری تا این لحظه ۱۹۲ نفر می باشد.
وی افزود: از مجموع ابتلای ۶۷ بیمار جدید ۳۰ نفر در مراکز درمانی بستری شدند  و حال عمومی ۲۱ بیمار نیز بدخیم اعلام شده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی قزوین گفت: در ۲۴ ساعت گذشته، ۳۱ بیمار نیز از بیمارستان ها مرخص شدند و در مجموع  ۱۵ هزار و ۲۲۷ نفر با حال عمومی خوب از زمان شیوع کرونا تا به امروز ترخیص شدند.

وی بیان کرد:  در حال حاضر ۲۱ درصد بیماران بستری حاد تنفسی در بیمارستان‌های تامین اجتماعی قزوین و تاکستان و ۷۹ درصد در بیمارستان‌های دولتی هستند.

وی  تصریح کرد: با توجه به شیوع بیماری جهش یافته در استان، نگران خریدهای شب عید و مسافرت های نوروزی هستیم. خوشبختانه مدیریت شهری هیچ برنامه ای جهت پذیرش مسافران نوروزی به استان قزوین ندارد و از شهروندان قزوینی تقاضا داریم سفرهای نوروزی خود را کنسل کنند.

نامدار با اشاره به ظرفیت تخت‌های بیمارستانی برای بیماری کرونا در مراکز مشخص شده، افزود: در حال حاضر تخت های بیمارستانی جوابگوی تعداد محدودی از بیماران کرونایی است به همین خاطر توجه خاص مردم در رعایت دستورالعمل های بهداشتی جهت مقابله با بیماری کرونا در روزهای پایانی سال و ایام نوروز بسیار ضرور دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =