۳۷ مرکز مثبت زندگی در خراسان جنوبی افتتاح شد

بیرجند - ایرنا - ۳۷ مرکز مثبت زندگی در استان خراسان جنوبی روز دوشنبه همزمان با سراسر کشور و با حضور رییس جمهوری و وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به صورت ویدئوکنفرانس افتتاح شد.

مدیرکل بهزیستی خراسان جنوبی در این آیین که با حضور استاندار خراسان جنوبی و جمعی از مسوولان در بیرجند برگزار شد، گفت: این ۳۷ مرکز مثبت زندگی با واگذاری ۱۴ هزار و ۷۷۵ پرونده خانوار برای تعداد ۳۹ هزار و ۷۳۴ نفر از مستمری‌بگیران بهزیستی در شهرستان‌های مختلف استان به طور رسمی آغاز به کار کردند.

 علی عرب‌نژاد افزود: بهزیستی در راستای اجرای فرایند دولت الکترونیک و توجه به خواست مددجویان و افراد خدمت‌گیرنده از این مجموعه، اقدام به تاسیس مراکز مثبت زندگی کرده و در واقع بهزیستی‌های کوچک را به داخل محلات برده است.

وی بیان کرد: مراکز مثبت زندگی برای سهولت دریافت خدمات مددجویان شهری و روستایی ایجاد شده است که این مراکز ۲۲ خدمت مورد نیاز مددجویان را به نزدیکترین محدوده محل زندگی آنها برده و چرخه خدمات‌رسانی و مددکاری پرونده مددجویان را الکترونیکی کرده است.

مدیرکل بهزیستی خراسان جنوبی اظهار داشت: براساس محل سکونت مددجویان در نقشه جغرافیایی هر ۴۰۰ تا ۵۰۰ خانوار زیر پوشش یک‌ مرکز قرار می‌گیرند و نحوه فعالیت مراکز بر محور مددکاری اجتماعی و بر پایه دولت الکترونیک خواهد بود.

وی گفت: تکریم ارباب رجوع و توجه به ارزش‌ها و فرهنگ‌های مردم در هر منطقه از موارد جلب و جذب آحاد جامعه برای دریافت خدمات از مراکز مثبت زندگی است.

عرب نژاد افزود: افراد زیر پوشش برای دریافت خدمات فقط به یک مرکز با دسترسی‌پذیری آسان مراجعه می‌کنند و سهولت در تردد و نزدیکی به محل زندگی مددجو از مزایای این مراکز است.

وی عنوان کرد: بهزیستی تلاش می‌کند شاخص‌های تعیین شده برای بهبود فرایند فعالیت‌ها را در بخش عمومی و اختصاصی به درستی و کامل انجام دهد.

وی گفت: شیوع ویروس کرونا موجب فراهم آمدن شرایط خاص شد که افزایش، کاهش یا تغییرات اساسی در برخی فعالیت‌ها را به دنبال داشته است لذا خدمات ارائه شده باید به تبع آن به‌روز رسانی شود.

۱۹ درصد خانوارهای استان خراسان جنوبی به تعداد ۴۲ هزار و ۴۴۸ خانوار زیر پوشش بهزیستی هستند که از این تعداد ۱۷ هزار و ۷۵۳ خانوار معادل ۴۱ درصد مستمری‌بگیر بوده و ۵۹ درصد نیز از سایر خدمات این سازمان استفاده می‌کنند.

۲ هزار و ۴۰۰ مرکز خدمات بهزیستی موسوم به "مثبت زندگی" (سی.بی.آر CBR) با هدف ارایه ۲۲ خدمت رایگان برای مددجویان بهزیستی امروز با حضور حجت‌ الاسلام ‌و المسلمین دکتر حسن روحانی رئیس‌ جمهوری به صورت ویدیوکنفرانس در سراسر کشور افتتاح شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =