دادگر: سهمیه‌های تیراندازی در المپیک برای کشور است نه افراد

تهران- ایرنا- رییس فدراسیون تیراندازی، گفت: سهمیه‌های المپیک برای کشور است نه یک فرد اما به نظر می‌رسد افرادی که راهی المپیک می‌شوند تقریبا همان کسانی هستند که سهمیه گرفته‌اند.

به گزارش ایرنا، «علی دادگر» روز دوشنبه در نشست خبری فدراسیون تیراندازی، اظهار داشت: در ابتدای سال با شیوع ویروس کرونا مواجه بودیم و بعد از علام تعویق المپیک، برنامه‌ها را پیگیری کردیم و برخی تمرینات نیز به صورت آنلاین برگزار شد. در نیمه دوم سال با اخذ مجوز مسابقات آزاد در تفنگ، تپانچه و اهداف پروازی برگزار و یک رضایت نسبی و عمومی نصیب تیراندازی شد. رقابت‌های لیگ نیز برگزار شد که امیدواریم برای تیم ملی مفید باشد.

وی در مورد کسب ۶ سهمیه المپیک، اضافه کرد: امیدوار هستیم که در المپیک توکیو درخشش داشته باشیم. آخر سال جام جهانی هند را در پیش داریم که سه ورزشکار ما شانس کسب سهمیه دارند و امیدواریم این موفقیت بدست بیاید. بعد از این رقابت‌ها، مسابقات کره جنوبی را داشتیم که لغو شد و در حال حاضر فقط می‌توانیم در مسابقات باکو در تیرماه شرکت کنیم.

برخی از درخواست‌های هاشمی خارج از توان فدراسیون بوده است

رییس فدراسیون تیراندازی درباره وضعیت «الهام هاشمی» سرمربی تیم تفنگ کشورمان، تصریح کرد: هر خانواده‌ای دچار مشکلاتی می‌شود و ما هم از این قاعده مستثنی نیستیم. گلایه‌های هاشمی مربوط به وسایل مورد نیاز تیم بود و ما نیز سعی کردیم برخی امکانات را تهیه کنیم. قرارداد هاشمی تا پایان المپیک است و امیدواریم او مدت‌ها در تیم ملی بماند و سایه‌اش بر سر تیم باشد. البته برخی از درخواست‌ها خارج از توان فدراسیون بوده است.

تلاش می‌کنیم تا جلوی مهاجرت ورزشکاران را بگیریم

دادگر در مورد مهاجرت ورزشکاران از ورزش ایران، بیان داشت: ما تمام تلاش خود را به کار می‌گیریم تا با تامین نیازها، جلوی این کار را بگیریم. تیراندازی ایران در صادر کردن مربی موفق بوده است اما در مورد مهاجرت ورزشکاران صحبتی در میان نیست.

او در خصوص خریداری فشنگ از آلمان و نرسیدن آن به دست تیم ملی، گفت: این اتفاق افتاد و ما توانستیم فشنگ خریداری کنیم اما با محدودیت‌های هواپیمایی توانستیم فقط نصف آن را وارد کنیم. در آینده تعداد باقی‌مانده را نیز وارد می‌کنیم اما زمان دقیق آن مشخص نیست. 

اعزام نشدن المپیکی‌ها تشخیص کمیته فنی بود

رییس فدراسیون تیراندازی درباره عدم اعزام المپیکی‌ها به هند، اظهار داشت: جواد فروغی اعزام می‌شود اما سایر ورزشکاران اعزام نخواهند شد. این تصمیم  به خاطر کرونا گرفته شده است. ما با خرد جمعی به این نتیجه رسیدیم کسانی که شانس کسب سهمیه دارند اعزام می‌شوند. اعزام نشدن المپیکی‌ها تشخیص کمیته فنی بود.

مشکلی بابت بدهی‌های فدراسیون نداریم

وی درباره وضعیت مالی تیراندازان، اظهار داشت: این موضوع حل شده و حقوق بازیکنان پرداخت می‌شود. کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش نیز تعهداتی دارند که انجام شده است. به بعضی از ورزشکاران شهرستانی نیز از ادارات کل کمک می‌شود. در حال حاضر فکر نمی‌کنم که مشکلی از این بایت وجود داشته باشد. 

رییس فدراسیون تیراندازی در پاسخ به این پرسش که آیا بدهی‌های لازلو پرداخت شده یا خیر، اذعان داشت: اگر امروز سهمیه‌های خوبی به دست آوردیم او پایه‌گذاری کرده است. لازلو قرارداد بسیار سنگینی داشت. مبلغ ۸۰ هزار دلار به همراه بدهی مربی تپانچه کاملا تسویه شده است. ما در حال حاضر به مربیان خارجی بدهی نداریم. فدراسیون را با ۱۷.۵ میلیارد تومان بدهی تحویل گرفتیم و در حال حاضر به جز شرکت توسعه مشکل دیگری وجود ندارد.

نباید پولی به شرکت توسعه پرداخت کنیم
دادگر ادامه داد: در مورد بدهی‌هایی که به ورزشگاه آزادی داشتیم و همین طور سیستم گرمایشی و سرمایشی مشکلی نداریم اما گلایه این است که برای استفاده از امکانات، نباید پولی به شرکت توسعه پرداخت کنیم. من قرارداد آنها را امضا نکردم. فدراسیون تیراندازی نیاز به حمایت و توجه دارد زیرا ما سهمیه‌های زیادی داریم. بدهی‌ها مربوط به گذشته است و ما امیدواریم این مشکل با کمک وزارت ورزش و شرکت توسعه برطرف شود.

وی در خصوص اعزام ورزشکاران به المپیک، گفت: همواره به دنبال شفافیت بودیم. سهمیه‌های المپیک برای کشور است نه یک فرد. به همین دلیل شیوه‌نامه‌ای امضا شده تا مشخص شود انتخاب ورزشکاران اعزامی چگونه خواهد بود. به نظر می‌رسد کسانی که راهی المپیک می‌شوند تقریبا همان کسانی هستند که سهمیه گرفته‌اند اما اگر مشکلی به وجود بیاید، پشتوانه‌های خوبی داریم.

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =