آگهی ثبت‌نام از داوطلبان انتخابات شوراهای شهر ١٩ اسفند منتشر می‌شود

تهران- ایرنا- رئیس ستاد انتخابات استان تهران گفت: آگهی ثبت‌نام از داوطلبان انتخابات شوراهای شهر توسط فرمانداران از ۱۹ اسفندماه به مدت یک روز منتشر می‌شود.

به گزارش ایرنا از اعلام روز دوشنبه استانداری تهران، شکراله حسن بیگی افزود: همزمان با صدور دستور شروع انتخابات شوراها توسط وزیر کشور(طبق ماده ۴۸ قانون) در روز ۱۸ اسفندماه و مطابق ماده ۴۸ قانون انتخابات شوراها و ۴۵ آیین نامه اجرایی آن، آگهی ثبت نام از داوطلبان در روز ۱۹ اسفندماه از سوی فرمانداران به مدت یک روز منتشر می شود.
 
وی ادامه داد: مطابق تقویم انتخابات ۱۴۰۰ و براساس ماده ۳۵ قانون انتخابات شوراها و مواد ۲۲ و ۲۶ آیین نامه اجرایی آن، هیات اجرایی شهرستان ها از سوی فرمانداران از تاریخ ۱۹ اسفندماه به مدت پنج روز تشکیل می شود.

حسن بیگی افزود: از آبان‌ماه امسال و با برگزاری هشت جلسه تخصصی ستاد انتخابات استان تهران، مقدمات لازم برای برگزاری باشکوه انتخابات در ۲۸ خرداد ماه سال آینده طراحی شده تا این رویداد مهم سیاسی، به بهترین نحو برگزار شود.

رئیس ستاد انتخابات استان تهران گفت: با پیش‌بینی‌های صورت گرفته، استان تهران در انتخابات آینده از ۷ هزار و ۵۰۰ شعبه اخذ رأی برخوردار خواهد بود که با توجه به استقرار ۴ صندوق در هر شعبه، ۲۸ هزار صندوق در مناطق مختلف استان تهران مسقر می‌شود.

حسن‌بیگی اظهارداشت: بر اساس آمار اعلام شده از سوی مرکز آمار ایران، استان تهران از ۱۰ میلیون نفر افراد واجد شرایط شرکت در انتخابات برخوردار است که تلاش می‌شود زمینه لازم برای حضور تمامی این افراد در انتخابات فراهم شود.

وی گفت: براساس تصمیم‌گیری ستاد کرونا، شعب اخذ رأی که در دوره قبل بیش از هزار و ۲۰۰ تعرفه برخوردار بودند، به دو شعبه تبدیل می شود تا از ازدحام مردم جلوگیری جلوگیری شود.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به پیش‌بینی ثبت نام پنج هزار نفر در انتخابات شورای شهر و برگزاری چهار انتخابات همزمان، تاکنون تصمیم گرفته شده است که انتخابات شورای شهر به صورت الکترونیک برگزار شود.

یه گزارش ایرنا، ثبت نام از داوطلبان شوراهای شهر و روستا از ۲۰ اسفند به مدت یک هفته انجام می شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =