بطور جدی وارد ساخت هواپیمای بدون سرنشین و مهمات هوشمند شده‌ایم

تهران - ایرنا - فرمانده نیروی هوایی ارتش گفت: در ساخت هواپیمای با سرنشین و بدون سرنشین و نیز مهمات هوشمند بطور جدی وارد شده‌ایم و در اقتدار کامل هستیم.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، امیرسرتیپ خلبان «عزیز نصیرزاده» روز دوشنبه در مراسم تشییع پیکر خلبان شهید «بیرجند بیک‌محمدی» در ستاد فرماندهی نیروی هوایی ارتش، افزود: جمهوری اسلامی هرچه دارد از خونه پاک شهدا است و جوانان ما امروز به این شهدا نیاز دارند.

فرمانده نیروی هوایی ارتش گفت: شهید بیک محمدی الگوی بسیار خوب برای جوانان کشور، رزمندگان، خلبانان و کارکنان جوان نیروی هوایی ارتش است که در دوران دفاع مقدس با سن کم رشادت‌های بسیاری آفریدند.

وی با بیان اینکه شهید بیک محمدی در دوران هشت سال دفاع مقدس از نظام، ‌آب و خاک کشور و مردم ایران اسلامی به مانند دیگر همرزمان خود دفاع کرد، اظهار داشت:  او الگوی بسیار خوبی برای همه جوانان است و باید این راهی که شهدایی چون او آغاز کردند، به بهترین شکلی ادامه دهیم.

نصیرزاده درباره اقتدار نیروهای هوایی ارتش نیز گفت: جمهوری اسلامی ایران در ۴۰ سال گذشته تحریم بوده ولی در این مدت هر زمانی که ماموریتی به نیروی هوایی ارتش واگذار شده، به بهترین شکلی آن را انجام و اجرا کرده است.

🎥فرمانده نیروی هوایی ارتش تصریح کرد: در ساخت هواپیمای با سرنشین و بدون سرنشین و نیز مهمات هوشمند بطور جدی وارد شده‌ایم و در اقتدار کامل هستیم.

به گزارش ایرنا، خلبان بیک محمدی در سال ۱۳۲۶ در تهران به دنیا آمد و بعد از گذراندن دوران ابتدایی و متوسطه در سال ۱۳۴۹ به عنوان همافر استخدام نیروی هوایی شد و دوره‌های تخصصی با هواپیما F۴ را در ایران و آمریکا گذراند. این شهید دفاع مقدس با اتمام دوران آموزشی، به عنوان خلبان F۵ در پایگاه هوایی شکاری و در گردان‌های مختلف انجام وظیفه کرد.

هواپیما شهید خلبان بیک محمدی چند ماه پیش از پایان جنگ در ششم خرداد ۱۳۶۷ در حوالی کانال ماهی در منطقه شلمچه، مورد اصابت پدافند دشمن قرار گرفت و او مفقود الاثر می‌شود.

سرانجام پیکر پاک این شهید والامقام در اوایل ماه جاری توسط کمیته جستجوی مفقودین در عمق چهار متری کانال ماهی بعد از حدود ۳۲ سال تفحص شد.

در مراسم تشییع این شهید سرلشکر «سید عبدالرحیم موسوی» فرمانده کل ارتش، سردار «محمدشیرازی»  رییس دفتر نظامی مقام معظم رهبری، «محمدباقر قالیباف» رییس مجلس شورای اسلامی و سایر فرماندهان در ستاد فرماندهی نیروی هوایی ارتش حضور داشتند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha