خانه محیط‌زیست در ۲۲ سرای محله تهران ایجاد می‌شود

تهران-ایرنا-رئیس دبیرخانه ستاد مدیریت محله شهرداری تهران گفت: با توجه به اهمیت مسائل محیط‌زیستی و لزوم توانمندسازی گروه‌های محیط‌زیستی در سطح محله با کمک بخش‌های مرتبط در شهرداری، خانه محیط‌زیست در ۲۲ سرای محله راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش ایرنا از اعلام روز دوشنبه دبیرخانه ستاد مدیریت محله، مهدی شیرزاد در جلسه شورای سیاست‌گذاری خانه محیط زیست با اشاره به فعالیت‌های انجام شده برای ایجاد این خانه اظهارداشت: خانه محیط زیست با همکاری بین بخشی در شهرداری تهران و در راستای تشکل‌یابی گروه‌های محیط زیستی در محله‌های شهر تهران ایجاد خواهد شد.

وی گفت: در گام اول در هر کدام از مناطق، یک محله بنا بر دسترسی‌ها و میزان فعالیت‌های پیشین سرای محله و ظرفیت‌های محلی متناسب با فعالیت‌های زیست محیطی، انتخاب می‌شود تا خانه محیط زیست در آنها راه‌اندازی شود.

شیرزاد با اشاره به فعالیت کانون‌های محیط‌زیست در سطح محله افزود: تا پیش از این ذیل خانه سلامت کانون‌های محیط‌زیست فعال بودند و شهروندانی که داوطلب فعالیت در این حوزه بودند با حضور در این کانون‌ها در سطح محله فعالیت می‌کردند.

رئیس دبیرخانه ستاد راهبری مرکزی ساماندهی مشارکت‌های اجتماعی در محلات شهر تهران بیان کرد: با راه‌اندازی خانه محیط زیست در سرای محله از ظرفیت نیروهای فعال در این کانون‌ها در سطح بالاتر و مؤثرتری استفاده خواهد شد.

همچنین در این جلسه عادل خزائی معاون راهبری و هماهنگی اداره کل محیط‌زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران برنامه‌های این اداره‌کل برای راهبری خانه محیط زیست را تشریح کرد و عباسعلی عباسی معاون ارتقا سلامت روانی و اجتماعی اداره‌کل سلامت شهرداری تهران گزارشی از وضعیت کانون‌های محیط زیستی فعال و روندهای موجود در این کانون ارائه کرد.

شورای سیاست‌گذاری خانه محیط‌زیست در ماه‌های گذشته پس از گفت و گو میان معاونت امور اجتماعی و فرهنگی و معاونت خدمات شهری و محیط‌زیست و توافق در مورد لزوم ایجاد و شرایط تشکیل این خانه آغاز به کار کرد.

این شورا با حضور نمایندگانی از اداره‌کل محیط‌زیست و توسعه پایدار، اداره‌کل سلامت، سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهر تهران، سازمان مدیریت پسماند و شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهری در محل ستاد مدیریت محله با تشکیل جلسات مداوم به موضوع لزوم و چگونگی راه‌اندازی خانه محیط‌زیست پرداختند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha