کنترل مطلوب بیماری کرونا در خراسان رضوی مدیون همکاری همه دستگاههاست

مشهد- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: همیاری و همکاری بخش های خصوصی، دولتی، خیریه، نظامی و انتظامی و بسیج جامعه پزشکی در بحران کرونا موجب شد مشهد مقدس و استان خراسان رضوی در یک سال اخیر عملکرد مناسبی در این حوزه داشته باشد.

به گزارش روز دوشنبه دانشگاه علوم پزشکی مشهد، دکتر سید محمدحسین بحرینی در نشست با روسای بیمارستان‌های خصوصی این شهر با قدردانی از مساعدت و همراهی تمامی سازمان‌ها و مراکز دولتی و غیر دولتی در پیشگیری، مقابله و کنترل ویروس کرونا افزود: نخستین مورد ابتلا به کرونا در ۲۸ بهمن ماه پارسال در کشور شناسایی شد و وزیر بهداشت بیش از همه برای استان خراسان رضوی و مشهد مقدس به دلیل شرایط زائر و مسافر پذیری، وجود اتباع خارجی و گستردگی مناطق حاشیه ابراز نگرانی می‌کرد.

وی ادامه داد: با مرور عملکرد مشهد و استان خراسان رضوی در یک سال اخیر می‌توان گفت در زمینه مقابله با کرونا با عنایت خاصه حضرت علی بن موسی الرضا (ع) و با همدلی، کمک، همکاری و حمایت بسیج جامعه پزشکی، بخش دولتی، خصوصی، خیریه ، نظامی، انتظامی، تامین اجتماعی و تمامی نهادها و سازمان های مرتبط، عملکرد مطلوب و قابل دفاع در این زمینه داشتیم.

رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: پذیرش بیماران غیر کرونایی بر اساس تعرفه‌های دولتی و پذیرش و ارائه خدمات به بیماران کرونایی در زمان‌های مختلف این بحران از مهمترین اقداماتی است که در بخش غیر دانشگاهی انجام شده که مجموع این اقدامات ستودنی است.

بر اساس آخرین آمار رسمی تاکنون یک میلیون و ۶۹۸ هزار و ۵ نفر در ایران به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۹۹ نفر از مبتلایان به کووید ۱۹ در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان این بیماری در کشور به ۶۰ هزار و ۷۸۶ نفر رسیده است.

همچنین تاکنون یک میلیون و ۴۴۹ هزار و ۳۵۰ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =