آغاز طرح حمایت‌های ویژه از بیمه‌شدگان تامین اجتماعی همزمان با عید مبعث

تهران - ایرنا - براساس دستور اداری صادره از سوی مصطفی سالاری مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی، طرح حمایت مالی از همه بیمه‌شدگان و مستمری‌بگیران این سازمان همزمان با عید سعید مبعث (۲۱ اسفند ماه) آغاز می‌شود.

به گزارش دوشنبه ایرنا از سازمان تامین اجتماعی، این طرح در راستای بهره‌گیری از مزایای استقرار نسخه الکترونیک و تحقق اصلی‌ترین راهبردهای سازمان در ارائه خدمات تامین سلامت برای کاهش هزینه درمان ۴۶ میلیون نفر جمعیت تحت پوشش و ایجاد رضایتمندی خدمت‌گیرندگان، صیانت از کرامت و حفاظت از شان مستمری‌بگیران و بیمه‌شدگان در مواجهه با هزینه‌های درمانی و توزیع عادلانه منابع، تسهیل و عدالت در دسترسی بیمه‌شدگان و مستمری‌بگیران به ویژه گروه‌های آسیب‌پذیر انجام می شود.
رایگان شدن خدمات بستری درمان تمامی بیمه‌شدگان سازمان تامین اجتماعی در بیمارستان‌های دولتی تمامی شهرستان هایی که این سازمان فاقد بیمارستان ملکی است، رایگان شدن خدمات بستری درمان بیمه‌شدگان ۶۵ ساله و بالاتر در کلیه بیمارستان‌های دولتی سراسر کشور(حتی شهرستان هایی که سازمان تامین اجتماعی دارای بیمارستان ملکی است) و محاسبه و پرداخت کل هزینه تجهیزات پزشکی مورد استفاده برای بیماران در بخش بستری تمامی بیمارستان‌های دولتی و دانشگاهی، ۳محور حمایت مالی از بیمه شدگان و مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی در این دستور اداری است.

به گزارش ایرنا، چاپ و عرضه دفترچه جدید تأمین اجتماعی از اول اسفند ماه در همه شعب و کارگزاری‌های سراسر کشور متوقف شد.
بنابر این، سامانه نسخه الکترونیک سازمان تأمین اجتماعی در دسترس همه مراکز درمانی طرف قرارداد است و پزشکان اعم از طرف قرارداد و غیرطرف قرارداد می‌توانند با ثبت‌نام در سامانه نسخه الکترونیک سازمان به نشانی ep.tamin.ir و دریافت نام کاربری، نسبت به نسخه نویسی الکترونیک اقدام کنند.
به گفته مصطفی سالاری مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی هم از اول اسفند ماه، بیمه‌شدگان و بازنشستگان این سازمان با اتمام صفحات دفترچه، نیازی به دریافت دفترچه جدید نداشته و با ارائه کارت ملی می‌توانند به پزشکان و مراکز درمانی اعم از طرف قرارداد وغیرطرف قرارداد تأمین اجتماعی سراسر کشور مراجعه کنند.
بنابر اظهارات وی، در صورت عدم امکان یا تمایل به استفاده از سامانه نسخه الکترونیک، پزشکان می‌توانند نسخه بیمه‌شدگان تأمین اجتماعی را در سرنسخه نوشته و سرنسخه پزشکان اعتباری مشابه با صفحات دفترچه‌های کاغذی خواهد داشت.
‌همچنین هر بیمه‌شده یا بازنشسته پیش از مراجعه به مراکز پزشکی می‌تواند استحقاق درمان خود را از طریق سامانه eservices.tamin.ir یا کد دستوری #۱۶۶۶* دریافت و در صورت عدم دسترسی به اینترنت، پزشکان و بیمه‌شدگان می‌توانند با مراجعه به کد دستوری #۱۴۲۰۴ از استحقاق درمان مطلع شوند.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی همچنین در نشست «اجرای مرحله دوم متناسب‌سازی حقوق مستمری‌بگیران و خدمات نوین در بستر اینترنت» که ۱۶ اسفند ماه برگزار شد، گفته بود: با حذف کاغذ و ذخیره‌سازی منابع، امکان ارائه خدمات جدیدی برای بیمه‌شدگان فراهم شده است. در کلیه بیمارستان‌های دولتی و دانشگاهی کشور که سازمان تأمین اجتماعی فاقد مراکز درمانی ملکی است، درمان بیمه‌شدگان رایگان و در هر یک از شهرستان‌ها (علیرغم وجود مراکز درمانی ملکی) بیمه‌شدگان بالای ۶۵ سال با پوشش صددرصدی همراه است.

به گفته وی، پوشش صددرصدی بیماری‌های مزمن و صعب‌العلاج هم در دستور کار بوده و اکنون همه پروتزها در بیمارستان‌های دانشگاهی و دولتی رایگان است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =