۳۰ هزار محتوای الکترونیکی در دوران کرونا برای دانش‌آموزان تولید شد

تبریز - ایرنا - مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان‌شرقی گفت: ۳۰ هزار محتوای الکترونیکی در دوران کرونا برای دانش آموزان این استان تولید و منتشر شده است.

جعفر پاشایی روز دوشنبه در دیدار با معلمان منتخب آذربایجان شرقی که با حضور وزیر آموزش و پرورش برگزار شد، افزود: با شیوع کرونا و تعطیلی مدارس،  تعامل جدیدی به خصوص در ابرشبکه شاد بین دانش آموزان و معلمان ایجاد شده است.

وی با اشاره به اقدامات آموزش و پرورش استان در دوران کرونا، اظهار داشت: اجرای طرح «یاریگران آموزش» از جمله این اقدامات بود که به یاری معلمان و دانش آموزان شتافت و در آن معلمان حتی در روستاهای واقع در مناطق سخت عبور با رعایت موازین بهداشتی در کلاس درس دانش آموزان حضور یافتند.

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی با بیان اینکه کلاس های محدودی در سطح استان برای رفع مشکلات دانش آموزان دیرآموز توسط معلمان برگزار شد، گفت: معلمان استان در زیست بوم جدید و در دوران کرونا همواره در سنگر تعلیم و تربیت حضور یافته و بالاترین فداکاری ها و از خودگذشتگی ها را به نمایش گذاشتند.

پاشایی تکریم منزلت معلمان را از ضرورت های نظام آموزشی تعلیم و تربیت اعلام کرد و ادامه داد: معلمان آزمون خود را به نیکی پس داده اند و هرگز مشکلات صنفی خود را به آموزش دانش آموزان گره نزده اند.

وی با اشاره به قدمت تاریخی خطه آذربایجان و تبریز در حوزه تعلیم و تربیت، یادآوری کرد: این خطه در حوزه فرهنگ و تعلیم و تربیت و تاسیس مدارس نوین نقش بسزایی ایفا کرده است.

پاشایی، با بیان اینکه شناسنامه آذربایجان در حوزه تربیت بزرگان و مشاهیر این خطه با معلمان تاریخ ساز گره خورده است، افزود: تابلو دیانت و اخلاص با کار معلمی شناخته می شود.

وزیر آموزش و پرورش روز دوشنبه در سفر یک روزه به تبریز با امام جمعه این شهرستان و معلمان منتخب آذربایجان شرقی دیدار کرد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =