۱۸ اسفند ۱۳۹۹،‏ ۱۱:۰۰
کد خبرنگار: 1434
کد خبر: 84256296
۰ نفر

برچسب‌ها

چهار هزار اصله نهال در دیر توزیع شد

بوشهر- ایرنا- به مناسبت هفته منابع طبیعی روز دوشنبه چهار هزار اصله نهال در شهرستان دیر استان بوشهر توزیع شد.

به گزارش ایرنا، رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دیر در این ارتباط گفت: حفاظت از محیط زیست و فضای سبز وظیفه‌ای همگانی است که همه نسبت به آن باید احساس مسئولیت کنند.
امیر حسن ابراهیمی در جمع خبرنگاران افزود: اگر آینده بهتری می‌خواهیم باید در راه حفظ، احیا و توسعه منابع طبیعی بیش از پیش بکوشیم.
وی گفت: امسال ۶۳ هزار اصله نهال در شهرستان دیر تولید شد که ۴۰ هزار درخت جنگلی، ۱۹ هزار اصله حرا و چهار هزار نهال زینتی است.
رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دیر ادامه داد: برای حفظ و احیای منابع طبیعی این شهرستان امروز چهار هزار اصله نهال بین مردم توزیع شده‌است.

وی گفت: اعتبارات امسال این اداره ۴۲ میلیارد و ۴۴۰ میلیون و ۳۹۰ هزار ریال بود که برای اجرای ۱۱ پروژه در حوزه جنگلکاری، مرتعداری، بیابان‌زدایی، حفاظت و حمایت و اجرای ۲ پروژه آبخیزداری با حجم استحصال سالانه ۲۵۰ هزار متر مکعب آب هزینه شده‌است.

ابراهیمی ادامه داد: در حوزه یگان حفاظت نیز ۱۰ فقره پرونده به مساحت ۱۲۰ هکتار اراضی رفع تصرف شد و در بخش حقوقی ۸۷۴ هکتار اراضی به نفع دولت رای صادرشده‌است.

وی گفت: در بخش ممیزی، کاداستر ( حدنگاری) همه اراضی ملی این شهرستان به پایان رسیده‌است که ۲۴ مورد سند اراضی ملی تک برگ و ۳۰ مورد در دست اقدام است.

رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری دیر یادآورشد: در سال جاری این اداره همکاری خوبی با متقاضیان واحدهای تولیدی و سرمایه‌گذاری داشته که در این ارتباط ۱۵۰ هکتار زمین به شرکت شهرک‌های صنعتی( پتروشیمی)، ۱۴۷ هکتار به شرکت شهرک‌های کشاورزی، ۱۲ هکتار به صنایع  و ۶ هکتار به پسماند شهرداری دیر واگذار کرده‌است.
۱۵تا ۲۱ اسفند به عنوان هفته منابع طبیعی نام‌گذاری شده‌است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha