۱۸ اسفند ۱۳۹۹،‏ ۸:۴۵
کد خبرنگار: 1498
کد خبر: 84256256
۱ نفر

برچسب‌ها

استاد ژاپنی زبان فارسی و هنرمند خوشنویس تجلیل شد

تهران- ایرنا- رایزن فرهنگی سفارت ایران در ژاپن، با اهداء لوح تقدیر «حداد عادل» رئیس بنیاد سعدی از تلاش ها و زحمات بیش از ۳۰ ساله خانم «هیساکو تسونادا» استاد زبان و ادبیات فارسی و هنرمند خوشنویس ژاپنی تجلیل کرد.

به گزارش ایرنا از رایزنی فرهنگی سفارت ایران در ژاپن، در این برنامه که در محل رایزنی فرهنگی برگزار شد، «حسین دیوسالار»، رایزن فرهنگی ایران در ژاپن، ضمن تجلیل از اقدامات و فعالیت های این استاد زبان و ادبیات و خوشنویس فارسی گفت: ایران شناسان، اسلام شناسان و اساتید زبان و ادبیات فارسی از ژاپن و ژاپن شناسان ایرانی نقش ماندگار و بی نظیری را در راه شناخت هر چه بیشتر این دو ملت بزرگ با سابقه طولانی فرهنگی، تاریخی و صمیمانه ایفا نموده اند و همواره قدردان تلاش ها و نقش موثر آنان بوده و خواهیم بود.

وی افزود: خانم تسونادا حدود ۳۰ سال در حوزه زبان و ادبیات فارسی و همچنین خوشنویسی به خط فارسی، در اوج هنر و خلاقیت فعالیت دارد و بسیار خرسندیم که در رایزنی فرهنگی زمینه بهره مندی از این ظرفیت برای ارائه به مخاطبان فرهنگ دوست و علاقه مند ژاپنی فراهم شده است.

خانم تسونادا نیز ضمن تشکر از مردم ایران  و رایزنی فرهنگی در حمایت از این فعالیت ها، ابراز امیدواری کرد بتوان هر چه بیشتر نسبت به معرفی فرهنگ و هنر ایران به علاقه مندان ژاپنی گام برداشت.

هیساکو تسونادا علاوه بر زبان وادبیات فارسی، به خوشنویسی ایرانی نیز تسلط دارد و در حال حاضر از سوی رایزنی فرهنگی، زمینه تدریس و آموزش وی به مخاطبان ژاپنی فراهم است که با توجه به شیوع کرونا به صورت مجازی برگزار می شود و بیش از ۱۲۵ فارسی آموز از سراسر ژاپن در این کلاس ها شرکت دارند.

وی بیش از این نیز سمینار مجازی " معرفی هنر خوشنویسی ایرانی" را با حضور علاقه مندان ژاپنی برگزار کرد و با هماهنگی دفتر یونسکو در ایران و پیگیری رایزنی فرهنگی، تعدادی از آثار وی در جشنواره و نمایشگاه "رقص قلم" با آثار هنرمندان کشورهای حوزه جاده ابریشم و از جمله ۶ هنرمند دیگر ژاپنی به نمایش در آمد و معرفی شد.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =