فرماندار: ۹۰ درصد مردم شهرستان بروجن از ماسک استفاده می‌کنند

شهرکرد- ایرنا- فرماندار بروجن گفت: با اعمال محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های جدید کرونایی، استفاده از ماسک بین مردم این شهرستان به ۹۰ درصد رسیده است.

مسعود ملکی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا تاکید کرد: پیش از اعمال محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های جدید کرونایی در چهارمحال و بختیاری ۷۰ تا ۸۰ درصد مردم شهرستان بروجن از ماسک استفاده می‌کردند و در یک هفته گذشته با اعمال محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های جدید، این میزان به ۹۰ درصد افزایش یافت.
ملکی تصریح کرد: استفاده از ماسک بین کارکنان دستگاه‌های اجرایی الزام است که هم‌اکنون در شهرستان بروجن ۱۰۰ درصد است.

وی یادآور شد: علاوه بر استفاده از ماسک برای مقابله با ویروس کرونا، توصیه می‌شود مردم پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی را به‌طور دقیق رعایت و همچنان از حضور در تجمع‌ها، مکان‌های شلوغ و سربسته، مراسم عروسی و ترحیم و سایر مناطق پُررفت و آمد خودداری کنند.
فرماندار بروجن اظهار داشت: متاسفانه مشاهده می‌شود برخی افراد ماسک را فقط برای رفع تکلیف می‌زنند و هنگام استفاده از ماسک، آن را به زیر بینی و یا زیرچانه خود نصب می‌کنند و یا در زمان صحبت کردن، ماسک را از مقابل دهان خود برمی‌دارند که این روش کارایی ندارد.
ملکی تاکید کرد: محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های جدید کرونایی شامل ممنوعیت برگزاری هرگونه تجمع، همایش، مراسم عروسی و ختم، سیمنار و جشنواره‌ها، جلوگیری از پذیرش هرگونه مهمان به‌ویژه از استان خوزستان، کنترل پایانه‌های بار و مسافر، نظارت بیشتر بر ناوگان حمل مسافر و بار و جلوگیری از ادامه سفر افراد مشکوک و مبتلا است.
وی افزود: در این مدت دستگاه‌های اجرایی با دو سوم ظرفیت خود فعالیت می‌کنند و در صورت مشاهده تخلف مدیران دستگاه‌های عمومی مبنی بر رعایت نشدن پروتکل‌های بهداشتی در هر کدام از دستگاه‌های اجرایی، مدیر متخلف و سهل‌انگار به تخلفات اداری معرفی و مشمول یکی از جریمه‌های تذکر، توبیخ و یا انفصال از خدمت خواهد شد.
ملکی تصریح کرد: همچنین در صورت مشاهده خودروهای غیربومی دارای پلاک مربوط به مناطق قرمز کشور در مدت اعمال محدودیت‌های جدید کرونایی در شهرستان بروجن، ضمن هدایت این خودروها به خارج از شهرستان نسبت به اعمال جریمه آنان اقدام می‌شود.
به گزارش ایرنا، بر اساس آخرین رنگ‌بندی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، ۲ شهرستان بن و خانمیرزا در وضعیت آبی(کم خطر) شیوع کرونا و سایر شهرستان‌های استان در وضعیت زرد (خطر متوسط) قرار دارند.
چهارمحال و بختیاری هفدهمین استانی است که شیوع ویروس کرونای انگلیسی در آن به اثبات رسید.
ویروس جهش یافته کرونا، معروف به کرونای انگلیسی، از قدرت سرایت‌پذیری بیشتری برخوردار است یعنی تا حدود ۸۰ درصد بیشتر از کرونای قبلی قابلیت انتقال و مبتلا کردن افراد جامعه را دارد و درصد کشندگی آن نیز ۳۰ درصد بیشتر از نوع معمولی آن است.
بروجن در ۶۰ کیلومتری مرکز چهارمحال و بختیاری واقع شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =