ماجراجوئی نظامی دولت بایدن و تکرار راهبردهای شکست خورده ترامپ

تهران- ایرنا- فرماندهی مرکزی آمریکا روز یکشنبه با صدور بیانه‌ای مدعی شد که دو بمب افکن بی ۵۲ ارتش این کشور با اسکورت جنگنده هایی از اسرائیل ، سعودی و قطر در فضای خاورمیانه گشت زنی کرده و هدف آن اطمینان بخشی به متحدان واشنگتن بوده است که این اقدام آمریکا یادآورماجراجوئی‌های شکست خورده دولت ترامپ است.

به گزارش شبکه سی ان ان در این بیانیه همچنین آمده است که هدف دیگر از این گشت زنی هوایی دوربرد «بازدارندگی ایران» بوده است.

سی ان ان افزوده که همراهی جنگنده های اسرائیلی با سعودی ها و قطری ها درحالی که با این دو کشور روابط دیپلماتیک ندارد، حائز اهمیت بوده است.

در بیانیه فرماندهی مرکزی آمریکا آمده است: نیروی هوایی ایالات متحده به طور معمول هواپیماها و نیروهای جمعی این فرماندهی در داخل و خارج از منطقه خاورمیانه را برای تأمین نیازهای مأموریتی و آموزشی با شرکای منطقه‌ای بکار می‌گیرد.

این چهارمین مأموریت دوربرد بی ۵۲ های آمریکا از ابتدای سال جاری میلادی در منطقه است، اولین مأموریت اواخر ماه ژانویه صورت گرفت.

این پرواز گشت زنی بی ۵۲ های آمریکایی چند روز بعداز حمله موشکی به پایگاه هوایی عین الاسد در عراق انجام شده است.

ارتش رژِیم صهیونیستی با انتشار تصویری از یکی از بی ۵۲ ها به همراه ۴ جنگنده F-۱ در توییتر مدعی شد: این پرواز بخشی از همکاری مشترک استراتژیک با نیروهای آمریکایی است که برای حفظ امنیت حریم هوایی اسرائیل و خاورمیانه صورت گرفت.

به گزارش ایرنا، سرتیپ امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح صبح یکشنبه در جشنواره سرباز جوان با اشاره به ابعاد مختلف قدرت در نظام جمهوری اسلامی ایران گفت: اگر در دنیای امروز که زورمداران برآن حاکمند، کشوری از قدرت برخوردار نباشد در عرصه بین المللی زبون و ناتوان خواهد بود؛ چراکه این کشورهای استکباری جز زبان قدرت نمی فهمند.

وی افزود: قدرت ابعاد و مولفه های مختلفی دارد؛ به لطف الهی جمهوری اسلامی امروز از همه ابعاد قدرت برخوردار است و از آن در حفظ امنیت و ثبات و دفاع از کشور استفاده می‌کند.

وزیر دفاع گفت: قدرت نرم جمهوری اسلامی ایران ابعاد مختلفی دارد که از وجوه آن می‌شود به قدرت منطقه ای جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد. گروه های مقاومت میوه قدرت نرم جمهوری اسلامی ایران هستند که در یمن، عراق، سوریه و لبنان حضور دارند و طعم این میوه را رژیم صهیونیستی به خوبی چشیده است.  

سرتیپ حاتمی ادامه داد: رژیم صهیونیستی تا سال ۱۳۵۷ و پیروزی انقلاب اسلامی با آرزوی واهی نیل تا فرات هر روز ظلم بیشتر می‌کرد و سرزمین‌های خود را توسعه می‌داد اما از زمان پیروزی انقلاب اسلامی همه توسعه‌ طلبی‌های او متوقف شد و نه تنها توسعه سرزمینی  آنها متوقف شد بلکه امروز هیچ کس این رژیم را در منطقه نمی‌خواهد. همه ملت‌های منطقه از این رژیم متنفر هستند و آنها خودشان بهتر این موضوع را می‌دانند و به همین دلیل مجبور شده اند دور سرزمین‌های اشغالی دیوار بکشند

وزیر دفاع با اشاره به تهدیدات اخیر ایران توسط سران رژیم صهیونیستی گفت: گاهی اوقات از سر استیصال سران این رژیم ادعاهای واهی را مطرح و جمهوری اسلامی و ایران بزرگ را به زعم خود تهدید می‌کنند. روشن است که این سخنان از سر استیصال است.  فرمانده معظم کل قوا در همان سال‌هایی که آنها همین غلط های زیادی را می‌کردند، فرمودند رژیم صهیونیستی دشمن اصلی ما نیست آنها حتی در اندازه جمهوری اسلامی ایران نیستند و می‌دانند و اگر نمی‌دانند بدانند که اگر غلط زیادی از آنها سر بزند تل آویو و حیفا را با خاک یکسان می‌کنیم.

امیر حاتمی تاکید کرد: اگر غلط اضافی از آنها سر بزند خودشان می‌دانند و اگر نمی‌دانند بدانند که این بیانات مقام معظم رهبری تبدیل به طرح شده است و فرمان ایشان اجرا خواهد شد من به آنها توصیه و تاکید می‌کنم حتی در زبان هم این غلط‌های زیادی را نکنند.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =