شهادت امام موسی کاظم (ع) / عراق با تدابیر ویژه بهداشتی آماده می شود

تهران- ایرنا- دولت عراق در آستانه سالروز شهادت امام موسی کاظم (ع) تدابیر بهداشتی و امنیتی ویژه ای را برای برگزاری آیین‌های این مناسبت مهم دینی اتخاذ کرده است.

به گزارش ایرنا، آیین های سالروز شهادت امام موسی کاظم (ع) پس از عاشورا و اربعین حسینی بزرگترین مراسم دینی در عراق به شمار می رود که بطور میانگین، کمترین حضور در آن در طول ۱۶ سال گذشته (پس از سقوط صدام) پنج میلیون نفر بوده است.
دولت عراق در سال های گذشته سالروز شهادت امام موسی کاظم علیه السلام را در این کشور تعطیلی رسمی اعلام کرده است.
وزارت حمل و نقل عراق به همین مناسبت از تشکیل اتاق عملیات ویژه برای برگزاری آیین های خاص سالروز شهادت امام موسی کاظم(ع) خبر داده است.
این دستگاه دولتی عراق با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که در راستای دستور «ناصر حسین بندر الشبلی» وزیر حمل و نقل  اتاق عملیاتی برای نقل و انتقال زائران شهرهای مختلف عراق به  «کاظمین» راه اندازی کرده است.
«کریم الجابری» مدیرکل شرکت حمل و نقل عراق نیز در همین راستا اعلام کرد که این شرکت همه نیروهای اداری، تجهیزات و امکانات خود را برای خدمت‌رسانی به زائران به حال آماده‌باش درآورده است.
الجابری گفت که هزاران دستگاه وسیله نقلیه برای انتقال و جا به جایی زائران با رعایت همه شیوه‌نامه‌های بهداشتی ویژه کرونا تدارک دیده شده است.
حرم امامین کاظمین(ع) در چند روز اخیر و در آستانه سالگرد شهادت امام موسی کاظم (ع) سیاهپوش شده است.
امام کاظم علیه السلام، امام هفتم شیعیان جهان ۲۵ رجب بر اثر مسمومیت توسط «هارون الرشید» خلیفه عباسی در بغداد به شهادت رسید.
این مناسبت مصادف با روز سه شنبه ۱۹ اسفند سال ۱۳۹۹ خورشیدی است.
حرم مطهر امام موسی کاظم(ع) در شهر کاظمین از توابع بغداد پایتخت قرار دارد و بارگاه امام جواد (ع) نیز در جوار آن حضرت است.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =